Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Esrar Eczanede Satılacak!

Esrar Eczanede Satılacak!

Temmuz ayında devreye girmesi beklenen sistem çerçevesinde 5 ve 10 gramlık paketlerde satılacak esrarın gramı 1.30 dolar olarak fiyatlandırıldı. Herkesin haftalık 10 gram esrar satın alma hakkı olacak. 30 eczaneden oluşan bir zincirden alım yapmak isteyen kişiler, kayıt olmak için 4 parmağının izini verecek.

Uruguay’da yasalar çerçevesinde vatandaşlar evlerinde esrar yetiştirebiliyor. Hatta devlet güdümünde bulunan kulüplere üye olup toplu olarak tarımını yapabiliyorlar.

 DEVLET KONTROLÜNDEKİ ŞİRKETLER ESRAR ÜRETİYOR

Uruguay 2013 yılında dünyada esrarın üretimini, dağıtımını ve satışını yasalar ile kontrol eden ilk ülke olarak dikkatleri üzerine çekmiş ve bu karar çok büyük tartışmalara neden olmuştu. Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kurumlar bu kararın uluslararası anlaşmalara aykırı olduğunu belirtmişti.

Bu yasa ile gençlerin daha erken yaşta esrar bağımlısı olabilecekleri uyarısı yapılmasına rağmen dönemin devlet başkanı José Alberto Mujica Cordano, esrarın yasallaştırılması kararını uyuşturucu çeteleri ile mücadele edebilmek için aldığını öne sürmüştü. Uruguay’ın şuan için elinde devlet kontrolündeki 2 özel şirketin üretmiş olduğu 400 kilo esrar bulunuyor. Esrarın eczanelerde satışına uzun bir süre eczane sahipleri tepki gösterip direnç gösterseler bile, görünen o ki bu hiçbir işe yaramamış. Bakalım Temmuz ayından sonra uygulanan bu karar sonrasında ortaya ne gibi sonuçlar çıkacak.

Bir önceki yazımız olan Levent Yüksel Yeni Albümü İle Geliyor! başlıklı makalemizde Levent Yüksel kimdir, Levent Yüksel kaç yaşında ve Levent Yüksel'in yeni şarkısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz