esrar-eczanede-satilacak

Esrar Eczanede Satılacak!


Temmuz ayında devreye girmesi beklenen sistem çerçevesinde 5 ve 10 gramlık paketlerde satılacak esrarın gramı 1.30 dolar olarak fiyatlandırıldı. Herkesin haftalık 10 gram esrar satın alma hakkı olacak. 30 eczaneden oluşan bir zincirden alım yapmak isteyen kişiler, kayıt olmak için 4 parmağının izini verecek.

Uruguay’da yasalar çerçevesinde vatandaşlar evlerinde esrar yetiştirebiliyor. Hatta devlet güdümünde bulunan kulüplere üye olup toplu olarak tarımını yapabiliyorlar.

 DEVLET KONTROLÜNDEKİ ŞİRKETLER ESRAR ÜRETİYOR

Uruguay 2013 yılında dünyada esrarın üretimini, dağıtımını ve satışını yasalar ile kontrol eden ilk ülke olarak dikkatleri üzerine çekmiş ve bu karar çok büyük tartışmalara neden olmuştu. Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kurumlar bu kararın uluslararası anlaşmalara aykırı olduğunu belirtmişti.

Bu yasa ile gençlerin daha erken yaşta esrar bağımlısı olabilecekleri uyarısı yapılmasına rağmen dönemin devlet başkanı José Alberto Mujica Cordano, esrarın yasallaştırılması kararını uyuşturucu çeteleri ile mücadele edebilmek için aldığını öne sürmüştü. Uruguay’ın şuan için elinde devlet kontrolündeki 2 özel şirketin üretmiş olduğu 400 kilo esrar bulunuyor. Esrarın eczanelerde satışına uzun bir süre eczane sahipleri tepki gösterip direnç gösterseler bile, görünen o ki bu hiçbir işe yaramamış. Bakalım Temmuz ayından sonra uygulanan bu karar sonrasında ortaya ne gibi sonuçlar çıkacak.

Bir önceki yazımız olan Levent Yüksel Yeni Albümü İle Geliyor! başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

79
76 paylasim, 79 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı