essiz-kehanetlerin-sahibi-mayalar

Eşsiz Kehanetlerin Sahibi Mayalar


Orta Amerika’da yaşayan Mayalar, tahminen M.Ö. 3000 yıllarında yaşamıştır. Tuhaf olan şudur ki; bir anda ortadan yok olan bir uygarlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygarlığı diğer uygarlıklardan ayıran en temel özelliği ise astronomi alanı ile ilgili olan bilgileri ve bu alandaki kehanetleriydi. Arkeologların son 10 yılda yoğun bir şekilde mercek altına aldıkları tarihe tanıklık eden kazıntılar, Mayalar ile ilgili detaylı bilgilerin öğrenilmesine olanak sağlamıştır. En önemli kehanetleri ise 2012 senesinde dünyanın sonunun geleceği ve hayatın başka bir boyutta tekrardan var olacağıydı. Tabi ki şuanda 2018 yılında olduğumuza göre, bu kehanetin asılsız olduğunu görüyoruz.

Mayalar, taş tabletler üzerine yazmış oldukları yazılarla 21. yüzyılın insanlığın son çağı olacağını ifade etmişlerdir. Ayrıca bu yüzyıl içerisinde yaşanacak olan büyük bir tufan saldırısının insanları yok edeceğini de taş tabletler üzerine yazmışlardır. Günümüzde bu durumun iklimsel değişikliklerle bağdaşıyor olması hem Mayalar haklı olabilir düşüncesini akıllara getiriyor hem de büyük bir oranda şaşkınlıkların meydana gelmesine sebep oluyor.

Taş tabletler üzerinde yer alan kehanetlere göre, kayıp kıta Atlantis’in günümüzdeki yeni arkadaşı Amerika olarak gösteriliyor. 2012 senesi itibariyle sular altında kalması beklenilen Amerika, o yıllarda büyük bir korkuyla yüzleşmek zorunda kaldı. Gerçekleşmesi beklenen büyük tufan saldırısından yalnızca Amerika ve Orta Avrupa’nın etkileneceğine yer verilmiş. Yaşanacak olan bu olaylardan sonra ise Dünya son çağına adım atmış olacak ve yavaşça sonuna doğru ilerlemeye başlayacak.

Mayalar, binlerce yıl öncesinde bile meydana gelecek olaylar ile ilgili oldukça gerçekçi bilgilere sahip bir uygarlıktır. Mesela; Günümüzde sıklıkla yaşanan iklim değişiklikleri, yer kabuğunda görülen ciddi kaymalar ve manyetik alanlarda meydana gelen ciddi boyutlardaki etkileşimler binlerce yıl öncesinden insanların okuyup bilinçlenebilmeleri için kayıt altına alınmıştır. Keşfedilen bu bilgilerin astronomi alanıyla ilgili olduğunu düşünmekte olan bilim insanları, o dönemde uzaylılarla insanların bir iletişiminin olup olmadığı üzerine verilerle ilgili detaylı bir araştırma yapmışlardı. Daha önce Mayalar tarafından dile getirilen 4 büyük kehanetin gerçekleştiğini belirten bilim insanları, 2012 senesinde olması planlanan durumların yalnızca tahminden öte olmadığını ifade ettiler.

Günümüzde yapılan birçok akademik çalışmaların bulunduğu Maya yazıtları, gelecek ile ilgili bize ne tür bilgiler verecek? İşte bu gerçekten merak konusu…

Bir önceki yazımız olan Blog Yazmaya Yeni Başlayanlara Altın Değerinde Öğütler başlıklı makalemizde eğlence ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

89
84 paylasim, 89 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı