Etkileyici Saçlar İçin Pratik Öneriler


Etkileyici ve bakımlı saçlara sahip olmak herkesin hayalidir elbette ama sadece saçlara bakım yapılması etkileyici saçlara sahip olmak için yeterli olmuyor.  Sizler için hazırlamış olduğumuz Etkileyici Saçlar İçin Pratik Öneriler yazımızı dikkate alarak etkileyici saçlara kavuşmanın aslında hiç de zor olmadığını öğreneceksiniz. Saçlarımız özellikle bir bayanlar için en değerli giysimiz ve saçlarımıza iyi bakmalıyız. 🙂

Kuru Saçlar için, saç tipinize uygun kullanmış olduğunuz şampuanı ıslak saç diplerinize ellerinizle dağıtarak hafifçe masaj yaparak saçınıza yedirin. Duruma esnasında şampuan saçınızdan incelerek akacağı için saç uçlarının temizlenmesi için yeterlidir. Bu şekilde saçlarınızın kurumasının önüne geçebilirsiniz.

Normal Saçlar İçin, saç tipinize uygun olan şampuanı elinizle dairesel hareketlerle saçınıza uygulayın ve ardından iyice saçlarınızı durulayın. Şampuanın saçınızda ya da saç derinizde kalması saç ve saç derinizde kurumaya ve saçlarınızda matlaşmaya neden olur.

Saçlarınızı durularken sıcak su kesinlikle kullanmayın. Saçlarımız sıcak su da zarar görmeye yıpranmaya başlar bu nedenle ılık suyla hatta yapabiliyorsanız soğuk suyla durulayınız. Soğuk su ile saçları durulamak saçlarınıza ayrı bir parlaklık ve canlılık kazandıracaktır.

Saçlarınızı yıkarken mutlaka masaj yaparak yıkamanız mutluluk hormonlarınızı harekete geçirir ve saç derinizin nefes almasını sağlar. Saçlarınıza masaj yaparken tırnaklarınızı kesinlikle kullanmayın parmak uçlarınızla dairesel ve şakaklardan saç diplerinize doğru ve kulaklara doğru hareket ederek uygulayın. Ve saçlarınızda şampuanı bekletmeden ve hemen yıkayın.

Şampuan ve saç kremi olarak ikisi bir arada olan ürünleri kullanmaktan kaçının. İkisi bir arada olan ürünlerin içerisinde silikon yağı kullanıldığından saçlarınıza zarar verir. Saç kremini saçlarınızı hem beslemek hem de taranmasını kolaylaştırmak için kullanıldığından sadece saç uçlarına uygulayarak saç derisine nüfuz etmeden 2-3 dakika kadar saç uçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı kurulayın.

Saçlarınızı ıslakken hafif bir şişme olacağı için çabuk kırılırlar. Saçlarınızı ıslakken taramak için mümkün olduğunca ayrık dişli ya da kauçuk (ahşapta olabilir) bir tarak kullanın. Plastik tarakları kullanmamanızı öneririz.

Saçlarınızı kurutmak için öncelikle saçınızı bölümlere ayırarak ısıtılmış havlu yardımıyla saçlarınızı yormadan, havlu içerisinde bükmeden kurutun. Havluyla kuruttuğunuz saçınızı fön makinesini düşük seviyeye getirerek çok fazla saçınızı karıştırmadan kurutmaya dikkat edin. Saçınıza fön çekecekseniz en az 15 santim uzaklıkta fön makinasını tutarak fön çekme işlemini gerçekleştirin.

Bir önceki yazımız olan Sizi Yaşlı Gösteren Saç Hataları başlıklı makalemizde doğru saç modeli, saç bakımı ve saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
95 paylasim, 95 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı