ev-yapimi-peeling

Ev Yapımı Peeling Maske Uygulaması


Yüzünüz için günde bir saat ayırmanız gerçekten çok önemlidir. Çünkü cildinizin özene ve ilgiye ihtiyacı vardır. Yüzünüze maske uygulamak istiyorsanız, ilk önce yüzünüzü tüm kirlerden arındırmanız gerekir. Ev yapımı doğal maske hazırladığınız için bu maskeyi o gün tüketmenizde fayda var. Maskeleri seçerken de cilt yapınızı ihmal etmeyin. Dilerseniz her gün, dilerseniz de hafta bir maske yaparak cildinizi şımartın.

Maske Uygulamasından Önce Cilt Temizliği Adımları:

1-) Cildinizde makyaj varsa ilk önce cilt tipinize uygun bir makyaj temizleyici ile tüm makyajınızı temizleyin. (makyaj yoksa 2.adıma geçin)

2-) Cilt tipinize uygun jel ya da köpük bir yüz temizleme ürünü ile cildinizi güzelce yıkayın.

3-) Yine cilt tipinize uygun tonik ile gözeneklerinizi derinlemesine temizleyin.

4-) Artık maske uygulaması için hazırsınız.

Not: Maskeden sonra nemlendirici bir krem sürmeniz tercihinize kalmıştır.

Ev Yapımı Peeling Maske Uygulaması

# Cildinizde kuruluk şikayetiniz varsa size önereceğim harika bir doğal krem var! Cildinizi nemlendirmek ve beslemek için ihtiyacınız olan şeyler çilek ve bal. Birkaç çileği iyice ezin ve balla karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Yüzünüzü soğuk su ile temizleyin. Bu uygulamadan sonra güzelliğinize enerji kattığınızı fark edeceksiniz.

Yaptığınız peeling uygulamasından sonra sıra besleyici kreme geldi. Peeling sonrasında hücrelerinizi uyaracak besleyici bir krem uygulamanız çok iyi olacaktır. İhtiyacınız olan şey ise yine her evde bulunan doğal malzemeler olacak.

# 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı maden suyu, 1 çay kaşığı gül suyu ve 1 çorba kaşığı süt ya da yoğurdu iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı bir pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzü bol soğuk su ile yıkayın. Aynada kendinize baktığınız zaman kesinlikle değişikliği fark edeceksiniz.

Unutmayın ki, cildiniz sizin sağlığınızı yansıtır. Cildinizi diri ve genç tutmak için dengeli beslenmeli, uyku düzenine sahip olmalı, günde en az 2 litre su içmeli, sigara ve alkol tüketiminden uzak durmalısınız.

Artık sizinde doğal bir güzellik sırrınız var. Hemen malzemelerinizi hazırlayın ve ev yapımı peeling maske uygulamasına başlayın.

Bir önceki yazımız olan Cildinizi Canlandırmak İçin Etkili Yollar başlıklı makalemizde cildi canlandıran besinler, cilt bakımı ve beslenme ve doğal cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

91
89 Paylaşım, 91 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir