Evcilleştirdiği Kurtlarla Yaşıyorlar


Makedonya’nın Kalkandelen şehrindeki Şar dağının eteklerinde bir evde yaşayan İsmaili ailesi, evcilleştirdikleri 3 kurdu ailenin bir parçasıymış gibi görüyor. Bakımı üstlendiği 3 kurtla ilişkisi görenleri hayrete düşüren İsmaili ailesi, tehlikeli olan kurtlar ile ilgili bilinenlerin aksine onlarla birlikte çok mutlu bir yaşam sürüyor.

KOYUN SÜRÜLERİNE SALDIRMIYORLAR

Alek, Lupo ve Luna adını verdikleri kurtları dost ve aileden biri olarak gören İsmaili ailesi, evcilleştirdikleri kurtlarının civarda bulunan koyun sürülerine bile saldırmadığını söyledi.

HAŞLANMIŞ ETLE BESLİYORLAR

Günde 1 kez beslenen kurtlara, çoğunlukla kemik ya da haşlanmış yiyecekler veren İsmaili ailesi, küçük yaştan itibaren hayvanlara karşı büyük bir sevgi beslediklerini aktardılar.

İNSAN KURTTAN DAHA KÖTÜ

Kurt besleme fikrinin, bu hayvanın insanlar tarafından oldukça tehlikeli olarak görülmesinden kaynaklandığını belirten İsmaili ailesi, kurdun kötü olduğu yönündeki şeylerin insan gerçekliğine aykırı olduğunu dile getiriyor. Aile bireyleri, insanın kurttan daha kötü olduğunu düşünüyor. Besledikleri kurtların onlara hiçbir zararı olmadığını, fakat insanların çokça kendilerine zarar verdiğini dile getiren İsmaili ailesi, kurdun dişlerinden korkuluyor fakat silahlı insanlardan korkulmuyor diyerek sitemini dile getirdi. İsmaili, kurtlara iyi davranıldığı sürece onların da bu iyiliğe iyilikle karşılık vereceğini belirtti.

KÖYLÜLER ZİYARET EDİYOR

Kalkandelen’in Leşka köyünde bir ev inşa eden, haftanın belli günlerinde buraya giderek ailesi ve kurtlarıyla vakit geçiren İsmaili, zaman zaman köyde kurtlarını da gezdirdiğini hatta köylülerin kendisini ziyaret ettiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Kedisine Dövme Yaptırdı, Hayvanseverler Tepki Yağdırdı başlıklı makalemizde evcil hayvan ve hayvan hakları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

93
91 paylasim, 93 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı