Evinizde Pozitif Enerji Yaratmanın Yolları


Kendi benliğinizdeki enerjinin ne kadar hayatımızda önem kapladığının farkındayızdır. Peki, özellikle vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz evinizde pozitif enerji yaratarak enerjinizi dengeleyebileceğinizi biliyor musunuz? İşte bunun için birkaç tüyo ile Evinizde Pozitif Enerji Yaratmanın Yolları;

Değer verdiğiniz ve kırılan nesneleri yapıştırın

Değer verdiğiniz nesneler kırıldığında elbette üzülürsünüz ancak kırılan nesneyi tamir ederek eskisi gibi olmasa bile eşyanızı kaybetmezsiniz.

Evinizin köşelerine tuz dökün

Belki çoğu kişi için batıl bir inanç gibi gelse de ruhun enerjisiyle ilgilenen çoğu kişi bunun gerçek olduğunu savunur. Bunun için evinizde bulunan köşelere 1 çay kaşığı kadar tuz dökerek evinizi havalandırın. Hatta tuz döktükten sonra odanın ortasında bir mum yakarak negatif enerjinin dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Denemiş biri olarak psikolojik olsa da rahatlattığını söyleyebilirim.

Hoş kokular ile evinizi sarın

Hoş ve eksantrik kokular kişinin duyularını ve enerjisini harekete geçirmesiyle bilinir. Kokulu mumlar ya da tütsü kullanarak evinizdeki ortamın kokusunu değiştirerek duyularınızı canlandırabilirsiniz. Kokulu mum ya da tütsü gibi aromatik kokular kullanırken sizi rahatsız etmeyecek ve aşırıya kaçmayacak şekilde kullanmanızda fayda var.

Eşyaların yerlerini değiştirin

Evinizde eşyaların sürekli aynı yerde durması belli bir zamandan sonra aynı görüntüye alışmanızdan dolayı sıkıcı bir hal alabiliyor. Evinizdeki eşyaların yerlerini değiştirerek enerjinizin bir anda değiştiğini fark edebilirsiniz. Eşyalarınızın yerlerini değiştirirken ufak dekorasyon eklemeleri ve ufak dokunuşlar ile evinizin havasını daha farklı hale getirebilirsiniz.

Temizlik yaparken sirke kullanın

Evinizi temizlerken yer silme suyuna 1 su bardağı kadar ekleyeceğiniz sirke ve 1 adet limon suyu ile evinizi temizleyerek negatif enerjiyi ortadan kaldırabilirsiniz. Evinizi temizledikten sonra kapı girişinizi ve kapınızı sirke ve limonlu su ile temizleyerek dışarıdan içeri negatif enerjinin girmesini engelleyebilirsiniz.

Düzenli ve organize bir hayatı alışkanlık edinin

Eğer dağınık bir ortam varsa evinizde bu sizi sadece enerji bakımından değil psikolojik olarak da rahatsız eder siz farkında olmasanız da. Evinizde her şeyin düzenli olması ve görsel olarak baktığınızda sizi rahatlatması çok önemli. Hem unutmayalım evinizi ya da bulunduğunuz ortamı düzenlemek ve toparlamak stres atmaya birebirdir.

Evinizde kristal aksesuar bulundurun

Kristal aksesuarlar dekorasyonunuza şıklık katacağı gibi güneş ile birlikte ışıyan kristaller evinize pozitif enerji yansımasını sağlar. Özellikle avizelerde kullanacağınız kristal dekorasyonlar güneşin daha etkili yansımasını sağlayacaktır.

Her sabah evinizi havalandırın

Sabahın erken saatlerinde hiç üşenmeyin ve bütün güneşlikleri ve pencereleri açarak evinize temiz havanın ve ışığın girmesine izin verin. Temiz hava, sabah güneşi enerjinizi tazelemenizi ve evinizin içindeki negatif enerjiyi atmanızı sağlayacaktır.

Dekoratif aynalarla evinizdeki boşlukları doldurun

Duvarlardaki boşlukları doldurmak ve ışığın etrafa yayılmasını sağlayan ayna en ışık almayan oda ya da köşelerin bile aydınlık olmasını sağlamanın en mükemmel yollarından biridir. Aydınlık ve ferah olan ortamda enerjiniz yükselmemesi imkansız.

Evinizin sessizliği müzikle bozun

Hafif hareketli bir müziğin sesiyle evinizi doldurduğunuzda hemen ruh halinizin değiştiğini, enerjinizin yükseldiğini fark edeceksiniz ve müzikle birlikte pozitif bir enerji hem evinizi hem sizi saracaktır.

Daima pozitif enerjiyle kalın…

Bir önceki yazımız olan Terör Olayları Çocuklara Nasıl Anlatılmalı ve Etkisi Nasıl Hafifletilmelidir? başlıklı makalemizde çocuk psikolojisi ve psikoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

97
94 Paylaşım, 97 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir