evlenmeden-once-mutlaka-yapmaniz-gerekenler

Evlenmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler


Evlilik öncesinde elbette kafanızda birçok soru oluşmakta. Evliliğe hazır mıyım? Evlendiğimizde sevgili olduğumuz gibi olabilecek miyiz? Gerçekten evlilik için uygun bir çift miyiz? gibi birçok soru ile karşı kaşıya kalmanız mümkün ve çevrenizdeki birçok evli çiftin bu konuda size nasihat vermesi de muhtemel bir durum. Ancak herkes farklı bir hayatı ve düzeni olduğundan bu sorularla ilgili ancak uzman kişilerin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak en doğru yol olacaktır.

Evlenmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler hayalcaddesi.com’ da sizler için uzman görüşlerini araştırarak derledik.

evlenmeden-once-mutlaka-yapmaniz-gerekenler-01Birlikte aile planlaması üzerine tartışın: Evlenmeden önce kariyer planlarınız olması ve evlendikten sonra kariyer planlarınızı birlikte tartışmanız ve çocuk sahibi olmak konusundaki düşüncelerinizi paylaşarak ve birlikte planlama yaparak evlendikten sonra oluşabilecek herhangi bir sorunun üzerinden birlikte gelebilirsiniz.

Aile ve arkadaş çevrelerinizi yakından tanıyın: Evlendiğinizde hayatınızın belli dönemlerinde yanınızda olacak olan aile ve arkadaş çevrelerinizi daha yakından tanımak ve onlarla ilgilenebilmek her iki tarafında hoşlanacağı bir durum ve hayatınızda yer edecek olan aile ve arkadaşlarınızı daha yakında tanıyarak evlenmeden önce onların hayatlarını keşfedebilir ve onlarla ilgili fikirler edinebilirsiniz.

Kusurları olduğu gibi kabul etmesini bilin: Hiç kimse mükemmel değil kendimizin de olmadığı gibi. Etrafınızda bir sürü evli olan arkadaş ya da çevrenizden evlilik üzerine örnekleri görmüşsünüzdür ancak hiçbir evlilik birbirine benzemediği gibi başkalarının evliliklerini kendinize örnek almayın. Birbirinizi olduğu gibi kabul etmeli rahatsız edici boyutlarda bir durum söz konusu ise bunu aşabilmek adına birbirimize destek olmalısınız.

evlenmeden-once-mutlaka-yapmaniz-gerekenler-02Birbiriniz ile olan iletişiminizi geliştirin: Evliliklerde en sıkıntılı süreçlerin başında genelde iletişim problemi yaygın olarak ortaya çıkıyor ve önlem alınmadığı takdirde iletişim problemleri daha da ileri bir boyuta geçerek evliliği bitirmeye kadar götürebiliyor. Bunun önüne geçebilmenin en basit yollarından biri evlenmeden önce birbirinizle ilgili her şeyi konuşabiliyor olmanız. Bir tartışma esnasında kırıcı olmaktansa kendinizi doğru ve düzgün bir şekilde ifade edebilmelisiniz.

Evlilik üzerine haftada bir kez toplantı yapın: Evliliğin öncesinde haftalık bir program yaparak bir gününüzü evlendiğiniz zaman ki sorumluluklarınızı, birbirinizden beklentilerinizi, paylaşımlarınızı, korkularınızı konuşarak birbirinize karşı hem daha yakınlaşmanızı hem de aranızdaki bağı kuvvetlendirmenizi sağlayacaktır. Haftada bir yapacağınız bu planlama uzmanlar tarafından özellikle evlilik öncesinde önerilmektedir.

Sorunların üstüne birlikte gidin: Problemlerin üstünü örterek sorunlardan kaçmayın. Bunun yerine sorun ya da zorluk ne olursa olsun bunlarla birlikte yüzleşin. Problem karşısında görüşlerinizi fikirlerinizi açık bir şekilde ifade etmekten kaçmayın. Hatta evlilik öncesi yapacağınız haftalık programınızda problemlere karşı bakış açılarınızı tartışabilir birbirinizi değerlendirebilirsiniz.

Parasal konularda birbirinize danışın: Evlilik öncesinde yapabileceğiniz parasal planlama evlilik sonrasında karşınıza çıkabilecek problemlerin önüne geçmenizi sağlayabilir. Birlikte yapabileceğiniz bir planlama harcamalarınızı da değerlendirmenizi sağlayacak ve belki de doğru bir planlama ile birikim yapma imkanını bulabileceksiniz.

Evliliğe adım atmadan önce iyi bir evliliğin temelini atmak çok önemlidir ve Evlenmeden Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler size bu konuda rehber olacaktır. Mutluluklar… 😉

Bir önceki yazımız olan Kadın Ruhuna Dokunan Erkeğin 10 Özelliği başlıklı makalemizde cinsellik, erkek ve evlilik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

99
96 paylasim, 99 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı