soylenmemesi-gereken-sozler

Evli Bir Kadına Söylenmeyecek Sözler


Evlendiniz, her şey yolunda… Peki, etrafınızdaki meraklı gözlerin size soracağı bin bir çeşit soruya hazır mısınız? Çevrenizde evli bir arkadaşınız var ve evliliği hakkında ona sorular sorup merakınızı gidermek mi istiyorsunuz? Buraya dikkat! İşte evli bir kadına söylenmeyecek sözler ve sorular karşınızda.

Ee… Ne Zaman Çocuk Yapıyorsunuz?

Tüm ailenin, iş ve arkadaş çevresinin en merak ettiği konulardan biri anne olmanızdır. Toplumdaki genel inanca göre, evlenen bir kadın hemen çocuk sahibi olmak zorundadır. Fakat bir çocuğu dünyaya getirmek ve ona bakmak sanıldığı kadar kolay değildir. Siz daha bunun sorumluluğunu almaya hazır değilken, çevrenizden gelen bu soruları kafaya takmamalısınız. Unutmayın! İlk çocuğu yapsanız bile siz bu seferde ‘ikinci çocuk ne zaman?’ diye soracaklar…

Evlilik Nasıl Gidiyor?

Kısa ve net bir cevap: İyi. Hepsi bu kadar… İki kişinin yaşadığı ilişki her zaman iki kişinin arasında özel kalmalıdır. İyi veya kötü olması kimseyi ilgilendirmez.

Evlilik Seni Değiştirmiş

Neden değiştirsin ki? Evlendiğinizde size sihirli değnekle biri mi dokundu? Bu gibi bir soruya; parmağıma yüzüğü taktığımdan beri gerçek benliğimi keşfettim, diyerek eğlenceli bir cevap verebilirsiniz.

Kayınvalidenle Aran Nasıl?

Bu soruyu daha çok anne-baba ve kardeşler sormaktadır. Kötü bile olsa hiçbir şekilde renk vermeyin ve iyi diyerek soruyu geçiştirin. Kendi ailenizi dolduruşa getirmenize hiç gerek yok.

Sen Evlisin, Anlayamazsın!

Sanki doğduğunuz günden beri evliydiniz ve hiç bekar olmadınız! Hiç kimseyle flört etmediniz… Bu insanlar çıldırmış olmalı! 😀 Aldırmayın, gülün ve geçin.

Evliliği Tavsiye Eder Misin?

Muhakkak önünüze gelecek banko sorulardan biri budur. Bu soruya cevap verseniz bile ardından ilişki değerlendirmesi yapmanız istenir. Uzunca sohbet etmek ya da kendi özel ilişkinizi anlatmak zorunda kalabilirsiniz. Oysaki herkesin ilişkisi birbirinden farklıdır. En iyisi yaşayıp görürsünüz demelisiniz.

Ben Hiç Evlenmeyeceğim

Evlilik yoluna girdiniz, her şey düzgün gidiyor ve biri karşınıza geçip; ‘ben hiç evlenmeyeceğim, evlilik çok kötü bir şey’ deyiveriyor. Bunun altında kalmayacaksınız öyle değil mi? ‘Şimdiki aklım olsaydı asla bekar kalmazdım ve daha önce evlenirdim.’ İşte, zafer sizin oldu!

Bir önceki yazımız olan Unutkanlık Neden Olur? başlıklı makalemizde psikoloji, unutkanlık ve unutkanlık nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

92
93 Paylaşım, 92 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir