evliligi-bitiren-10-temel-sebep

Evliliği Bitiren 10 Temel Sebep


Evet…

Bu kelime iki kişi için heyecanı, tutkuyu, aşkı ve bağlılığı ifade eder. Hikayenin fitilini ateşleyen bu tek hecelik kelime ile uzun sürmesini dilediğiniz büyülü bir yolculuğa çıkarsınız. Tabi ki bu yolculuğu erkenden yarıda kesmek isteyen taraflar olabiliyor.

Evliliği yapmak kadar o evliliği yaşatmak ve devam ettirmekte oldukça önemlidir. Araştırmalara göre Türkiye’de boşanmanın en önemli nedenleri aldatma-aldatılma, şiddet ve terk edilme, geçimsizlik gibi konulardır. Uzmanlara kulak verdik ve evliliği bitiren 10 temel sebep belirledik.

Yalan Söylemek

Her ilişkide olduğu gibi güven zedelendiği zaman eşler birbirine karşı her zaman şüpheci yaklaşırlar. Çok zor kurulan ve kolay yıkılan bu güvenin tamiri zor olduğu için ayrılık kaçınılmazdır.

Ekonomik Sıkıntılar

En başta olan ve hala devam eden ekonomik sıkıntıların yanı sıra evlilik esnasında işini kaybetme veya iflas gibi ağır yıkımların ardından gelen borçlar ve icralarda eşleri ayrılığa itmektedir.

Aldatma

Aldatanı affetmek bu davranışın devamını sağlayacaktır ve güvensizliğin hüküm sürdüğü bir evlilik çekilmez hale dönüşecektir.

Şiddet, Eleştiri ve Aşağılama

Kişiler sürekli olumlu duygular yaşamak ister. Evliliğe şiddetin, eleştirinin ve aşağılamanın girmesi ise beraberinde boşanmaya bir sebep yaratır. Boşanma durumu olmasa bile eşler mutsuz olacağı için bu evlilik sadece kağıt üzerinde kalır.

Kalabalık Yaşamlar

Ülkemizde bazı çiftler aile büyükleri ile bir arada yaşar. Bu durumda aileler sürekli eşler arasındaki ilişkiye müdahale eder. Doğru bir evlilikte herkes kendi ailesinden sorumludur.

Birbirinden Uzaklaşmak

İş hayatının stresi ve çocuklarla ilgilenmek eşlerin birbirine ayırması gereken vakti azaltmaktadır. Böylece eşler birbirine yabancılaşmaya başlar.

Sorunları Çözmemek

Evli çiftler aralarındaki sorunu çözmek yerine görmezden geldikleri zaman mutlaka tıkanıklıklar oluşur ve ilişki çıkmaza doğru sürüklenir.

Cinsel Sorunlar

Yaşam şartları, aile ve ekonomik sorunlar ya da çocuklar sebebi ile cinsellik geri planda kalır. Zamanla karşı taraf tarafından beğenilmeme ve karşı tarafa soğukluk hissedilir.

Alkol, Kumar ve Psikolojik Sorunlar

Bu tip sorunları fark eden çiftlerin vakit kaybetmeden profesyonel bir destek alması gerekir.

Karşı Tarafı Değiştirmek

7’sinde ne ise 70’inde odur terimi kesinlikle kulağa küpe olmalı. Bunun yerine karşılıklı arzu ve isteklerinizi dile getirmeyi denemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Evliliği Bitiren Hastalık başlıklı makalemizde ağız kokusu, ağız sağlığı ve ayrılık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

85
91 paylasim, 85 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı