Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

Fazla Egzersiz Yağ Yaktırmıyor

Fazla Egzersiz Yağ Yaktırmıyor

Egzersiz yaparken olması gerekenden fazla efor sarf edildiği zaman direkt olarak savunmaya geçen vücut, yağ yakım işlemini bırakır ve karbonhidrat yakmaya başlar. Bu durumun sonucunda ise hedeflenen altında kilo kaybedildiği görülür.

Egzersiz doğru bir şekilde yapılmadığı zaman vücut gereksiz yere yoruluyor. Aynı zamanda egzersiz esnasında sakatlanma riski artıyor ve hareketlerin faydasının beklenenin çok altında kaldığını görülüyor. ‘Ne kadar efor sarf edersen o kadar çok yağ yakarsın’ düşüncesinin kesinlikle yanlış olduğunu vurgulayan beslenme uzmanları; genellikle kilo vermek, yani yağ yakmak isteyen kişilerde bu görüşün hakim olduğu, ancak bu görüşten zaman kaybetmeden vazgeçilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Bu düşüncenin aksine, gereğinden fazla efor sarf edildiği zaman vücut savunmaya geçer, buna bağlı olarak yağ yakımını bırakır ve karbonhidrat yakımına başlar. Bu, doğal olarak çok daha fazla efor ile daha az kilo kaybı anlamına gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bel Bölgenizde Oluşan Yağlardan Kurtulmanın 7 Yolu başlıklı makalemizde diyet, diyet yapmak ve sağlıklı kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz