fazla-parfum-sikmanin-dezavantajlari

Fazla Parfüm Sıkmanın Dezavantajları


Fazla Parfüm Sıkmanın Zararları Nelerdir ?

Parfüm ve deodorant çok sık tükettiğimiz ürünlerdir. Kullandığımız zaman kendimizi çok rahat mis gibi kokmuş görürüz. Ama altta yatan diğer tehlikeleri görmeyiz. Fazla parfüm sıkmanın dezavantajları; parfüm ve deodorant sıkarken dikkat etmemiz gereken konular vardır. Terli vücudumuza deodorant sıktığımızda  mantar gibi deri hastalıklarına davetiye açmış bulunmaktayız. Uzmanlar; Elbise üzerine sıkılmasının da istenmeyen sonuçlara yol açacağının bilgisini vermişlerdir.

Yaz mevsiminin gelmesi ile bu yaptığımız hataları her gün tekrarlar oluyoruz. Parfümü temiz ve kuru cildimize sıkmamız gerekir. Tenimize 20 cm uzaklıktan bu işlemi yapmak gerekir. Parfümünüzü kulak arkası ve bileklerinize sıkmanız gerekir. Yazın tenimize sıktığımız parfüm güneşe maruz kalınca, tenimizde kırmızı lekeler bırakmasına neden olur. Bu kırmızı lekeler tedavi edilmez ise farklı cilt hastalıklara neden olabilmektedir.

Fazla Parfüm Sıkmanın Dezavantajları Mümkün olduğunca orijinal ürünler kullanmaya özen gösterin. Orijinal olmayan ürünlerin içeriğini tam olarak bilemediğimiz için ciltte farklı reaksiyonlara neden olabilir. Bazı insanlarda görülen etkiler ise; Çift görme, burun tıkanıklığı, hapşırma, karın ağrısı, öksürük, astım krizi, cilt yanması gibi belirtiler görülmektedir. Özellikle astımı ve migreni olan hastaların uzak durması gereken konudur.

Fazla parfüm sıkmanın dezavantajları; Bebekli annelerinde kullanılması tavsiye edilmez. Bebek ve çocuklar üzerinde de büyük etkiler bırakmaktadır. Çok masum gibi görünen bir konu başka boyutlara taşınabilmektedir. Bu yüzden fazlasını sıkmak iyi değildir. Mümkün olduğunca güneş görmeyen yerlerimize sıkmakta faydası vardır. Bileklere sürülen parfüm damarlarda ki ısı ile birlikte kokunuzu yaymanıza neden olur ve kalıcılığı daha uzun sürmektedir. Parfüm kokularımızı mutlaka mevsime göre seçmek gerekir.

Yaz aylarında baharatlı ve ağır kokulardan uzak durmakta fayda vardır. Kendimiz rahatsız olmazken rahatsızlığı olan bir insanı etkilemiş oluruz. Etrafımızda ki insanları da düşünmek gerekiyor. Bir dolmuşta dip dibe dururken o ağır koku ile karşılaşmakta çok can sıkıcı görülmektedir. Mümkün olduğunca hafif ve az sıkılması tercih edilmesi gerekir. Çok sık deneyimlediğimiz olmuyor değil kimileri şişesine düşmüş gibi kokuyor. Bu durumda düşmemek için de dikkatli olmamız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Saç Boyalarının Olumsuz Etkileri Var Mıdır ? başlıklı makalemizde saç bakımı, saç boyamak ve saç boyasının zararları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

93
87 paylasim, 93 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı