fazla-su-icmek

Fazla Su İçmenin 10 Yolu


Vücudumuzun en temel ihtiyacı olan su, çoğu kişi tarafından içilmesi gereken su miktarından daha az su tüketmektedir. Sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir cilt ve daha dinç bir bünye için en az günde 2 litre su tüketmemiz gerekiyor. Fazla Su İçmenin 10 yolu makalemizde sizlere daha fazla su içmeniz için sunmuş olduğumuz maddeleri uyguladığınız takdirde su içmeyi tamamen alışkanlık haline getirmiş olacaksınız.

1# Sabahları uyandığınızda aç karnınıza ve öğünlerden yarım saat önce 1 bardak su için. Özellikle sabah aç karnınıza içtiğiniz su sizi dinç tutacağı gibi metabolizmanızı da hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

2# Kimi suyun tadından hoşnut olmadığı için su içmiyor ancak suyun içerisine katacağınız taze nane yaprakları, limon dilimleri veya salatalıkla suyunuza aroma tadı katarak hem ferahlamanızı hem de suyu severek içmenizi sağlayacaktır.

fazla-su-icmenin-10-yolu01

3# Yeterli su miktarını tüketip tüketmediğinizi idrar renginizi gözlemleyerek anlayabilirsiniz. Koyu sarımsı renkte ise yeteri kadar su içmediğinizin göstergesidir. Eğer açık ve berrak renkteyse yeteri kadar su tükettiğinizin göstergesidir.

4# Kendinize hedefler belirleyebilirsiniz. Örneğin saat 13.00’ e kadar 1 litre su tüketeceğim gibi hedefler koyabilir ve bu sayede su tüketiminizi de dikkatli bir şekilde takip edebilirsiniz.

5# Su içmek için susamayı beklemeyin. Siz susadığınızı hissetmiyorsanız bile vücudunuz suya ihtiyacı var ve vücudunuzu dinlemeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

fazla-su-icmenin-10-yolu

6# Kendinize bir su şişesi edinin bu sizin devamlı yerinizden su için kalkmanızı engelleyecek ve su şişesi elinizin altında olduğundan sık sık su içmenizi sağlayacaktır. Aynı şekilde çalışıyorsanız mutlaka masanızda bir su şişesi bulundurmanız da çalışma esnasında su içmenizi hatırlatacaktır.

7# İçtiğiniz her bardak su vücudunuzdaki toksinleri arındırmak için harekete geçtiği için doğal olarak tuvalete gidiyorsunuz ve her tuvaletten sonra mutlaka 1 bardak su içerek günlük olarak içmeniz gereken su miktarını yakalamanıza yardımcı olacaktır.

8# Su içmenizi daha rutin haline getirip alışkanlık kazanmak için telefonunuza günün belli saatlerine anımsatıcı ekleyerek ve sizi uyarmasını sağlayarak su içmeyi süreklilik haline getirin.

9# Su içmek cildinizin nem dengesini korumak, cildinizin güzelliği sağlamak için de gerekli olduğunu hatırlatın.

10# Formunuzu korumak, vücut sağlığınızı korumak ve vücudunuzu toksinlerden arındırmak için su içmeniz gerektiğini ve en az günde 2 litre su içmem gerekiyor diye kendinizi şartlayın.

fazla-su-icmenin-10-yolu02

Bu adımları uyguladığınızda ve uygularken biraz da sabırlı olduğunuz takdirde artık hayatınızda alışkanlık haline gelecektir. Ve yapılan araştırmalarda hayatınızda yaptığınız ya da uyguladığınız şeylerin alışkanlık haline gelmesi 21 gündür. Sağlığınız için ve biz bu kadar su içmeniz için yazdıklarımızdan sonra bir de hayalcaddesi.com ekibi adına hadi 1 bardak su içmeye…

Bir önceki yazımız olan Doğal Maden Suyunun Faydaları başlıklı makalemizde pratik tarifler ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

79
84 Paylaşım, 79 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir