fi

Fi


Fi– Akilah Azra Kohen

‘’-Bu hikayenin sadece inanılmaz tarafları gerçektir.’’

Kitap kapağında yer alan bu yazı beni okumaya teşvik etti. Baktığınızda kalın sayılabilecek bir kitap eğer kitap okumak için her gün belirli bir süre ayırmıyorsanız bu kitap ilk bakışta bir iki hafta kadar size yeter gibi gözükebilir. Ancak kitabı okumaya başladığınız an itibariyle sizi bir film içine çeker gibi çekecek ve elinizden bırakmamak için işlerinizi erteleyeceksiniz!

İçinde birçok karakter yer aldığı için kendinize hangi karakteri yakın bulacak hangisine kızıp hangisine üzüleceksiniz diye karar vermek zor olacak. Her bir karakter altında beklenmeyen sürprizler ile Fi başlı başına bir bağımlılık yaratacak. Ehlileştirilmemiş cinselliğin oldukça sık yer aldığı Fi yalnızca cinsellik açısından başarı elde etmiyor kişisel gelişim, siyasi düzen, dünya sistemi, medya ve ekran önünde yer alan kişiler gibi birçok konuyu içinde barındırıyor. İlk kitabı okuyup bırakmamanızı tavsiye ederim çünkü ilk kitap bir fragmandı asıl hikaye sonraki kitaplarda başladı!

  1. Kitap olan Fi bittiğinde 2. Kitabı neden hemen almadığım için kendimle kavga ettiğimi hatırlıyorum. Başımı yastığa koyduğumda okuduğum kısmı gözümde canlandırarak ilk kitaptan bile 3 sezonluk dizi çıkartacak potansiyel topladım resmen!

Bir gün sonra kitap alacağım için mi yoksa yaz gecesi havanın sıcaklığı nedeniyle mi bilmiyorum ama uyumak kolay olmadı. Sabah erkenden kitapçıda buldum kendimi 🙂 Veee Fi kitabının devamı olan Çi ile Pi’ yi aynı anda aldım!

Bir kadın olarak erkek gözünden deneyimleri mükemmel aktaran bir yazar olan Akilah Azra Kohen’in çıkacak diğer kitapları için şimdiden sabırsızlanıyorum 🙂

Bir önceki yazımız olan Küçük Prens başlıklı makalemizde kitap, kitap öneri ve kitap tavsiye hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

55
52 paylasim, 55 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı