fotojenik-gorunmek-icin-10-hile

Fotojenik Görünmek İçin 10 Hile


Fotoğraflarda daha güzel çıkabilmek için güzellik hilelerine başvurabiliyoruz. Kimileri akıllı telefonlarda bulunan efektlerden faydalanıyor, kimisi ise doğru ışığı ve doğru açıyı yakalamaya çalışıyor. Başvurulan bu güzellik hilelerini sizin için bir araya getirdik. 🙂

Kendi Açınızı Belirleyin

Herkes kendinin en güzel çıktığı tarafını bilir. Özellikle seçeceğiniz bakma açıları sizin çok daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Kameradan Uzaklaşın

Kameraya yakın olup poz vermek sizi kötü gösterebilecek yanlışlardan biridir. Bu poz sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Fotoğraf makinenizi tepeden tutmaya dikkat etmelisiniz.

Boy Fotoğrafları Alırken

Boydan bir fotoğraf çekilmek istiyorsanız, çözümü çok basit! Fotoğrafı çektirmek istediğiniz kişiye poz verirken o kişiden fotoğrafı alttan çekmesini rica edebilirsiniz. Bu hile sayesinde olduğunuzdan daha uzun ve zayıf görünebilirsiniz.

Tamamen Dönmeyin

Yüzünüz direkt kameraya dönük olmamalı. Farklı açılarda poz vermeye çalışmalısınız. Bu poz fotoğraflarınıza derinlik katmanızı sağlarken aynı zamanda kemikli bir surat yapısı oluşturmanız için de etkili olacaktır.

Cheese’e Elveda!

Fotoğraf çekilirken ‘cheese’ (peynir) gibi kelimeler söyleyerek poz veriyor olabilirsiniz. Fakat bilinen bu hilenin sizi sandığınız kadar güzel göstermediğini düşündüyseniz, o halde ’money’ kelimesini söylemeyi deneyin. Bu kelime sayesinde dudak kenarlarınız çok daha kıvrımlı görünecektir.

Otururken

Otururken poz verip fotoğraf çekilmek istiyorsanız, fotoğrafı çekecek kişinin sizi tepeden çekmesini rica edin. Bu sayede çok daha güzel çıkacaksınız.

İçten Gülümseyin

Kameranın önüne geçtiğiniz zaman zoraki gülümsemelerinizi bir kenara bırakmalısınız. Gülümsemekte zorluk mu çekiyorsunuz? O halde derin bir nefes almak işinize yarayacaktır. Unutmayın ki içten gülümsemeler sayesinde fotoğraflarda iyi görünebilirsiniz.

Mutlu Görünün

Gülümserken dilinizi dişlerinizin arkasına koymak gibi fazla sırıtmayı önleyen hilelerden bir diğeri de gözlerin içinin gülmesidir. Gülerken gözlerinizde de mutlu bir ifadeye olmalıdır.

Sosyal Medya

Vücudunuzun fotoğraflarını (parça parça) sosyal medya hesabınızda paylaşmak, bir illüzyon oluşturur ve daha uzun görünmenizi sağlar.

Kırmızı Gözler

Fotoğraflarda sık sık karşımıza çıkan bir diğer problemlerden biri de gözlerin kırmızı çıkmasıdır. Bu durumun önüne geçebilmek için sağ tarafınıza dönerek kameraya odaklanmak, göz bebeklerinizin daralmasını sağlayacak ve kırmızı çıkmasını engelleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Zaman Yolculuğunu Kanıtlayan Fotoğraflar başlıklı makalemizde eğlence, tarih ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

89
86 paylasim, 89 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı