Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu

Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu

Samsung Galaxy S8 ve S8+ geçtiğimiz günlerde satışa çıktı, fakat telefonun çıkışı ne yazık ki sorunsuz olmadı.

Galaxy S8 ve S8+ telefonunu satın alan bazı kişiler, telefonun ekranının nedensiz yere kırmızılaşmasından şikâyetçi oldu. Çok kısa bir sürede yayılan bu şikâyetler Samsung’u hemen harekete geçirdi.

GÜNCELLEME HAZIRLADI

Samsung Galaxy Note 7 skandalından sonra bir sıkıntı daha yaşamak istemeyen şirket, bu sorunu çözebilmek için hemen bir güncelleme hazırladı. Galaxy S8 telefonundaki kırmızı ekran sorununa neyin sebep olduğu ise tartışma konusu oldu. Birçok kişi telefonda kullanılan çiplerin sorunlu olduğunu ve bu nedenden dolayı grafik işlemcisinin doğru çalışmadığını öne sürdü. Fakat Samsung’a göre sorunun sebebi bu durum değil.

SORUNUN KAYNAĞI BULUNDU

Kırmızı ekran sorununun asıl sorumlusunun AMOLED ekranlar olduğunu ortaya çıktı. Samsung tarafından yapılan açıklamada, Super AMOLED ekranların renkleri farklı şekilde yansıttığı ve bu yüzden kırmızı ekran sorununun ortaya çıktığı söylendi. Sorunun donanımsal değil de, yazılımsal olduğunu belirten Samsung şirketi bu sorunun yayınlanan güncelleme ile birlikte çözüleceğinden çok emin.

Bir önceki yazımız olan Herkes Onun Peşinde! başlıklı makalemizde kobalt nedir, kobalt nerelerde kullanılır ve Apple için kobaltın önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz