gece-kreminin-cilde-faydalari

Gece Kremi Cildinize Nasıl Bir Fayda Sağlar?


Cildinizin sağlıklı ve genç görünümünü uzun yıllar boyunca korumak istiyorsanız, düzenli bir şekilde gece kremi kullanmanız gerekir. Bakımlı ve güzel bir görünüme sahip olmanın bir parçası olan gece kremi her kadının kullanması gereken ve faydalı sonuçlar elde edebileceği bir kozmetik ürünüdür.

20 yaşından itibaren kadınların cildindeki elastik yapı yaş nedeniyle kaybolabilir ve nem dengesi bozulabilir. Sizde cildinizin elastik yapısını korumak ve nem seviyesini dengelemek istiyorsanız gündüzleri olduğu kadar geceleri de cilt bakımınıza özen göstermelisiniz. Yalnızca gündüz kremi kullanarak cildinizi korumanız mümkün değildir. Cildiniz gece uyurken beslenmeye ihtiyaç duyar. Gece kremi tercihi yaparken cilt tipinizi ve kremin size sağlayacağı faydaları da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Gece Kremi Cildinize Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Her gece uyumadan önce gece kremi kullanmanız cildinize çok iyi gelecektir. Cildiniz gün boyunca emdiği aktif maddelerin oranına göre geceleri uyurken daha fazla aktif madde emer. Aynı zamanda geceleri uyurken vücudunuz çalışmaya devam eder ve cildinizdeki hücre yenilenmesi geceleri daha fazla olur.

# Yüzünüzdeki kirin temizlenmesini sağlar

# Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur

# Cilt yüzeyinin hasar görmesini engeller

Gece kremi yalnızca cildinizi beslemez, ayrıca cildinizin hasar gören hücrelerini de onarmaya yardımcı olur. Eğer gece kremini doğru ve düzenli bir şekilde kullanırsanız uzun yıllar boyunca sağlıklı ve pürüzsüz bir cildin sahibi olursunuz.

Gece Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

# Cilt tipinize uygun gece kremini seçmek çok önemlidir.

# Seçtiğiniz gece kreminin yoğunluğu da önemlidir Çünkü geceleri cildinize sürdüğünüz kremin kalın bir tabaka oluşturması cildinizin nefes almasını engeller.

# Gece kremlerinin içeriğinde bulunan maddeler özellikle besleyici vitaminler olmalıdır.

# Gece kremini sürmeden önce cilt tipinize uygun temizleyiciler ile cildinizi arındırmanız gerekir. Yeterli miktarda kullanacağınız gece kremini dairesel hareketler ve masajla sürmeniz gerekir. Göz kapaklarınıza gece kremi sürmemeniz gerekir. Göz kapakları için ihtiyacınız olan kremler farklı bir yapıdadır. Aynı zamanda gece kremini süreceğiniz en etkili zaman uyumadan yarım saat önceki zaman dilimi olacaktır.

Bakımlı olmak her kadının ve erkeğin dikkat etmesi gereken bir şeydir. Sizde ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Kullandığınız Gündüz Kremi Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt tipine göre gündüz kremi ve gündüz kremi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

99
96 Paylaşım, 99 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir