Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Geçmişe Yolculuk Yaptıran Müze

Geçmişe Yolculuk Yaptıran Müze

Kentin tarihi, yaşam tarzı, mimarisi ve el sanatları gibi birbirinden güzel zenginliklerini yansıtan çok sayıda eseri içerisinde barındıran Trabzon Şehir Müzesi, hem yerli hem de yabancı turistlerden çok yoğun bir ilgi görüyor.

Trabzon Şehir Müzesi’ni 4 ay içerisinde yerli ve yabancı olmak üzere toplamda 74 bin kişi ziyaret etti. 24 Şubat 2017’de açılışı yapılan müze, şehir tarihi ile ilgili görsellerin yanı sıra coğrafi işaretler ve tarihi eserleri de barındırıyor.

SESLİ REHBER HİZMETİ SUNULUYOR

Görme engelliler için sesli rehber hizmeti de sunulan 3 katlı müzede, bal mumundan yapılan yöresel kıyafetli mankenler, geçmiş tarihli oy pusulaları, milli mücadele döneminden silahlar, Kurtuluş Savaşı’nda şehit düşen askerlerin mektupları ile ziyaretçilere adeta geçmişe yolculuk yapma şansı veriliyor.

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYATA KATKI SAĞLIYOR

Şehrin en hareketli noktalarından biri olan Maraş Caddesi’nde yer alan ve yaklaşık olarak 6 milyon liraya mal olan şehir müzesinin hem sosyal hem de kültürel hayata katkı sağlama noktasında çok önemli bir yere sahip olduğu söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Uzaydan Görülen Heykeller başlıklı makalemizde Kapadokya konaklama fırsatları, Kapadokya'da nereleri gezip görmeli ve Kapadokya'da gidilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz