Geçmişte Trend Olan İlginç Kaş Modelleri


Geçmişten günümüze her şey değiştiği gibi kaşlar modelleri de sürekli değişti. Kimi zaman ince kaşlar moda oldu, kimi zamanda kalın. Peki geçmişteki insanlar kaşlarının şeklini ve rengini değiştirebilmek için neler yapıyordu? İşte hepsinin cevabı burada…

Karbon Siyahı Kaşlar

M.Ö. 3500 ve 2500 yılları arasında eski Mısırlılar kaşlarını karanlık sayılabilecek şekilde güçlü bir siyaha boyuyorlardı. Marie Claire’e göre, insanlar kaşlarını tanrı Horus’a haraç vermek için karbon kullanarak siyaha boyuyorlardı.

Sahte Birleşik Kaş

M.S. 753 – 476 yılları arasında Romalılar birleşmiş kaşları övmüşlerdi. Style Caster’e göre bitişik kaşlar, en zeki ve şehvetli kadınlar da görülen ortak bir özellikti. Bu nedenden dolayı bir süre sonra birçok kadın kaşları bitişik olmasa bile kaşlarının ortasını siyaha boyayarak bitişikmiş gibi göstermeye başladı.

Fare Kürkü

İngilizler ile Fransız kraliyet mahkeme üyeleri, 1750-1790 yılları arasında kaşlarını yarım ay şekline dönüştürmeye başladılar. Bunun içinde ise ilginç ama fare kürkünü kullandılar.

Komple Kaldırma

Ortaçağda, büyük alınlı kadınlar alınlarını gizlemeye çalışırdı. Alınlarını küçük göstermek için ise bir saç teli bırakır veya tamamen saçlarını saklayıp örtüyle alınlarını örterlerdi.

Mavi Kaşlar

Çin’in Tang döneminde (M.S. 618 – 907) yaşayan kadınlar, mavi bir görünüm elde edebilmek için indigo boyası kullanıyordu. İmparator Wu mahkemesindeki kadınlar kaşlarını mavi ve yeşilin parlak bir gölgesinde boyamaya teşvik edilmişti.

Ceviz Yağı

1800’lü yıllarda Avrupalı kadınlar ceviz yağını alnına sürerdi. O dönemde Avrupalı kadınlar ceviz yağının alınlarındaki tüylerin büyümesini durduracağını düşünüyorlardı.

Yanmış Mantar

1910’larda kadınlar için daha koyu kaşlar ve kirpikler çok daha iyiydi. Koyu kaş ve kirpikleri elde etmek için ise kadınlar yanmış mantarı kaşlarına ve kirpiklerine sürüyorlardı.

İnce Kaşlar

Günümüzde ne kadar çok tercih ediliyorsa 1920’lerde de bir o kadar ince kaş modelleri tercih ediliyordu. Kalem ile çizilmiş gibi görünen ipince kaşlar moda oldu.

Yas Kaşı

National Geographic’e göre, Mısırlılar yas tutmanın bir işareti olarak kedileri öldüğü zaman kaşlarını tıraşlıyor ve kaşları büyüyene kadar yas tutmaya devam ediyorlardı.

Bir önceki yazımız olan Hamile Kadınların Duymaktan Bıktığı Klişe Cümleler başlıklı makalemizde eğlence ve hamilelik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

98
94 paylasim, 98 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı