Gelinlik Seçerken Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler


Yaz kış demeden her yeni bir gün yepyeni umutlar ve heyecanlar demek. Hele ki bu bir düğün ise aylar öncesinden gelinlik seçmeye başlamak lazım. İş sadece gelinlik seçmekle bitse iyi! Daha duvak var, çiçek var, ayakkabı var, var da var… Terzilerin yolunu tutmadan önce gelinlik seçerken mutlaka dikkat edilmesi gereken şeyler neler, bilmeniz gerekiyor. Bu sayede hem rahat hem de şık bir gelin olabilirsiniz.

Aynaya Dikkatlice Bakın

Aynaya bakın… Herkes Victoria’s Secret mankeni değil, ancak herkesin onlar kadar güzel gözükmesi imkansız değildir. Yani güzel görünmek için ilk olarak vücudunuzu tanıyın ve ona göre bir gelinlik modeli seçin.

Boyunuzu Bilin

Tamam, kabul etmek gerekirse herkes o izlediğimiz dönem dizilerindeki prensesler gibi olmak istiyor. Fakat orada gördüğümüz oyuncuların boyları en azından 1.75 santimetre olduğunu unutmamanız gerekir. Kısa boylu bir kadınsanız, kendinize göre bir ayakkabı ve tasarım seçmeniz gerekir. Terziye giderken, mutlaka ama mutlaka düğünde gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabıyı da yanınızda götürün.

Herkes Ayakkabınıza Bakacak

Bu noktayı unutmayın! Bir şekilde bütün gün ayakta kalıp yorgunluktan ölecek bile olsanız, düğünden bahsediyoruz! Herkes ya dans ederken ya otururken ya da damadın ayağına basarken sizin ayakkabınızı görmek için çabalayacak ve göreceklerdir. Bu yüzden hem rahat hem de şık bir ayakkabı seçiminde karar kılmanız gerekir.

Göğüs Faktörü

Göğüsleriniz büyük yapıda ise asla ama asla straplez model gelinlik kullanmayın derim. Eğer göğüsleriniz küçük yapıda ise straplez model gelinlik tercih edebilirsiniz. Yakalı, omuzdan kabartmalı ya da Madonna yaka gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller garanti tercihlerdendir.

Eldiven Olmazsa Olmaz

Gelinliğinizle birlikte mutlaka eldiven takmanız gerekir. Yalnızca şık olduğu için aynı zamanda toplumsal alışkanlıklarımızın vereceği zararı minimuma indirmek için mantıklı bir karar olacaktır. Çünkü pek çok akrabanız size takacağı takıyı göstermek için o minicik sepete atmak istemeyecek, fakat bileğinize ya da parmağınıza takarak bu aşamada kaslarınızı ve kemiklerinizi bir hayli zorlayacaktır. Kısacası eldiven ile altınlara akışkan bir yol açın derim. 🙂

Canlı Çiçek Kullanmayın

Tabi ki siz çok isterseniz canlı çiçek kullanabilirsiniz, fakat nikah masasına kadar ya çiçeğinizi soğuk tutun ya da bir tane yedek yapma çiçeğiniz yanınızda bulunsun. Çünkü bütün o muhteşem düğün fotoğraflarınızda ve hele ki o çiçek atma ritüelinde, sararmış solmuş bir şeylerin karesine girmek istemezsiniz diye tahmin ediyorum.

Duvak İşi

Duvak işi oldukça mühim bir konu. Bütün ömrünüz boyunca aynı yatağı o yakışıklı damat ile paylaşacağınız doğru. Fakat bütün bir gece boyunca duvağı da kafanızın üzerinde taşıyacağınız çok daha doğru bir gerçektir! Yani duvağınızı hafif, az işlemeli ve sade bir model tercih ederseniz daha az başınız ağrır. Bunu gerçek anlamda söylediğimden emin olabilirsiniz. 😉

Rahat Edin

Her ne yaparsanız yapın, her ne giyerseniz giyin o düğünün baş aktrisi daima sizsiniz. Bu yüzden önceliğiniz her zaman rahat etmek olmalı! Dilediğiniz kadar gülün ve eğlenin. Kimsenin yazdığı, çizdiği ya da söylediği şart değildir! Siz nasıl isterseniz öyle takılın gitsin!

Bir önceki yazımız olan Erkek Giyimde Jean Modası başlıklı makalemizde erkek modası, moda ve stil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

111
110 paylasim, 111 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı