genital-bolge-ve-koltuk-alti-bakimi

Genital Bölge ve Koltuk Altı Bakımı


Güzellik ve bakım vücuttaki her bölgeyi ilgilendiren bir unsurdur. Sağlıklı ve güzel bir kadın olmak için saçınızdan tırnağınıza kadar her bölgenize gereken hassasiyeti göstermelisiniz. Özellikle bikini bölgesinde en büyük sorunlardan biri genital bölgenin kararmasıdır.

Vajina beyazlatma yöntemleriyle bu kararmadan kurtulmak isteyen kadınlar piyasada bulunan birçok kozmetik ürününden destek almaya çalışır. Kadınların sıkça karşılaştığı bir durum olan genital bölge kararması, dış görünüş açısından olumsuz etkilere sebep olur. Eşinizle veya erkek arkadaşınızla cinsel ilişki yaşarken genital bölgenizde ortaya çıkan kararmadan dolayı kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Bu durum cinsel hayatınızı sekteye uğratacaktır. Genital bölge kararmasının dışarıya yansıyan kötü görünümü cinsel birliktelikten soğumanıza neden olacaktır. Hatta zamanla psikolojik sorunlar ile karşı karşıya kalmaya başlayacaksınız.

genital-bolge-ve-koltuk-alti-bakimi-3

Genital Bölgedeki Kararmanın Nedeni?

Genellikle ten rengi koyu olan kadınların çok daha fazla karşı karşıya kaldığı bir durumdur.

# Ciltteki sorunlardan dolayı oluşan kararmalar

# Terlemeden dolayı oluşan kararmalar

# Yanlış iç çamaşırı tercihi yapılması

# Jilet ile genital bölgenin tıraş edilmesi

# Hatalı bir uygulamayla yapılan epilasyon seansları

# Pişiklerin zamanla yerleşerek kararması

genital-bolge-ve-koltuk-alti-bakimi-4

Cilt problemi yaşayan veya cildi hassas olan kadınların genital bölgelerine daha fazla ilgi göstermeleri gerekir. Fazla kilolu kadınlarda da sıkça karşılaşılan pişik sorunu nedeniyle genital bölge hijyenine çok daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

genital-bolge-ve-koltuk-alti-bakimi-2

Koltuk altı bölgesinde meydana gelen kararmalarında nedenleri neredeyse genital bölgeyle aynıdır. Koltuk altı bölgenizin kararmasına neden olan en önemli faktörler ise tıraş yapmaktır. Koltuk altınızı tıraş ederseniz o bölgede çıkan kılların çok daha koyu bir renge sahip olmasına sebep olursunuz. Aynı zamanda kılların kalınlaşmasına da sebebiyet verirsiniz. Zamanla cildin altından bile kılların belirgin bir hale geldiğini fark edeceksiniz. Koltuk altınızda adeta bir gölgenin oluşmasına sebep olacaksınız. Koltuk altınızdaki kararma cildinizde renk düzensizliğini ortaya çıkarır.

Aşırı sürtünme sebebiylede koltuk altı bölgesinde kararmalar meydana gelebilir. Tahriş olan cilt zaman içerisinde kalıcı bir koyuluğa dönüşebilir. Bu gibi durumların hepsi güzelliğinizi gölgede bırakacaktır.

Genital bölge ve koltuk altı bakımı için mutlaka güvenilir, kaliteli, doğal ve bilinen markaların ürünlerini düzenli olarak uygulamalısınız. Eğer ihtiyacınız varsa, sizin için bu konuda doğal kür tarifleri verebiliriz. Yorumda belirtmeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bakım Tüyoları başlıklı makalemizde cilt bakımı, el ve ayak bakımı ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

94
94 Paylaşım, 94 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir