gereksiz-kullandigimiz-kozmetik-urunler

Gereksiz Kullandığımız Kozmetik Ürünler


Üretici firmalar bizi aksine inandırmaya çalışsa bile hiçbir kozmetik ürün tam anlamıyla mucize yaratmıyor. Bu da yetmezmiş gibi bizi gerekli olduklarına inandırdıkları bu ürünlerin bir kısmı aslında çokta gerekli değil. Peki bu ürünler hangileri mi? Gelin birlikte inceleyelim.

Botox Etkili Yüz Kremleri

Botoxun mucizevi etkileri tabi ki de tartışılmaz bir gerçek. Fakat botox etkili kremler yalnızca iyi bir nemlendiricinin sağladığı faydaları cildinize sağlayacaktır. Botox maddesi enjeksiyon olmadan derinin altına yeteri kadar nüfus etmeyeceği için sürdüğünüz bu kremler pek etkili olmayacaktır.

Alt Kirpikler için Rimel

Hem alt hem de üst kirpikler için ayrı rimeller üretilmektedir. Fakat bu ürünler aslında pek de gerekli değil. Alt kirpikleriniz için kaliteli bir markanın yüksek performanslı bir ürününü kullanmanız istediğiniz etkiyi almanıza yardımcı olacaktır.

Hyalüronik Asit İçeren Kremler

Hyalüronik asit, içeriğindeki bileşenler sayesinde cilt dokularında nemi hapseder ve cildin normal fonksiyonlarını sağlamasına destek olan proteinleri üretir. Yaşla birlikte bu asidin üretimi azalmaktadır. Fakat bu asidin molekülleri çok büyük olduğundan dolayı derinin altına kremler yoluyla nüfus etmesi oldukça zordur. Yararının görülebilmesi için enjeksiyonla uygulanması gerekir.

Durulanmayan Saç Kremi

Bu ürünler saçınızdaki kırık uçlar, renk ve dökülme sorunları gibi bütün problemleri çözmeyi size vaat etmektedir. Fakat bu ürünlerin saçı yumuşatmak dışında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Duş Jeli

Piyasa var olan birçok duş jeli cildi çok fazla kurutur ve cildin koruyucu tabakasına ciddi anlamda zarar verir. Bunun yerine cilt tipinize uygun bir sabun kullanmaya özen göstermelisiniz.

Büyük Fırça Seti

Her şeyin büyüğünün en iyisi olduğunu düşünebiliriz. Fakat profesyonel makyaj sanatçısı değilseniz, o zaman büyük fırça setlerinde bulunan fırçaları muhtemelen kullanmayacaksınız. Bunun yerine günlük kullanabileceğiniz birkaç fırça almanız yeterli olacaktır.

Vücut ve Dudak Peelingi

Piyasada çok sayıdaki markalar cildinizi bebek pürüzsüzlüğüne kavuşturacak peeling ürünleri sunar. Fakat farklı markalar olsa bile hepsinin içeriği neredeyse aynıdır. Bal, tuz, zeytinyağı ve kahve. Bu malzemelerin hepsi evinizde bulunduğu için hazır ürünler almak yerine %100 doğal peeling maskenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Anti-aging Serumları

Herkes yaşlanma etkilerinden bir çırpıda kurtulmak ister. Ancak hiçbir zaman unutulmaması gereken bir gerçek vardır ki, hiçbir ürün kırışıkları giderecek kadar cildin derinlerine işleyecek derecede kuvvetli değildir.

Büyük Far Paletleri

Birbirinden farklı renklerden oluşan kocaman bir far paleti göze çok hoş görünseler bile genellikle o renklerin büyük bir çoğunluğunu hiç kullanmayız. Bunun yerine cilt ve göz renginize uyum sağlayan daha az sayıdaki paletlerden ya da tekli farlardan faydalanabilirsiniz.

Göz Altı Morluğu Kremi

Hiç kimse göz altlarında oluşan morlukları sevmez. Evet haklısınız ancak bu kremlerin tek yapabildiği şey çoğunlukla morlukları kısa bir süre için maskelemekten daha fazla bir etkisi bulunmaz. Genel olarak yorgunluktan dolayı oluşan bu morluklardan kurtulabilmek için kaliteli bir gece uykusu kaçınılmaz şarttır.

Bir önceki yazımız olan Pirinç Suyunun Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, doğal cilt bakımı ve pirinç suyu maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

101
98 Paylaşım, 101 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir