giyinme-odasi-nasil-yapilir

Giyinme Odası Nasıl Yapılır?


Evinizdeki boş bir oda veya yatak odası giyinme odası nasıl yapılır? Eğer ki boş bir odanız var ise işiniz çok daha kolay olacaktır.

Boş odanızı giyinme odasına çevirerek yatak odanızın yükünü hafifletecek ve kullanmadığınız odanızı güzel bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Boş odanızın şekline bağlı olarak 2 ya da 3 cephesini kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz duvarları boydan boya bir dolap ve raf gurubu ile tasarlayın. Tabi ki, rafları ve dolapları oluştururken giyim tarzınızı ve dolaplarda ne depolamak istediğinizi düşünerek ona uygun tasarımları tercih etmelisiniz. İsterseniz hazır modüler mobilyalardan, isterseniz de mobilya atölyesinden raflarınızı ve dolaplarınızı duvarınıza monte edebilirsiniz.

Geniş Yatak Odası Olanlar

1giyinme-odasi-nasil-yapilir

Giyinme odamızı bölmek için alçıpan, betopan gibi farklı hazır panelleri kullanarak yatak odanızdan ayrı bir bölümmüş gibi ayırabilirsiniz. Hazır iç mekan kapılarını eklediğiniz tasarımın maliyeti sandığınız kadar yüksek olmayacaktır. Birkaç saatlik usta işçilik ile kapı ve duvarınız kullanıma hazır hale gelecektir. Ya da özel olarak dolap gurubu yaptırıp tıpkı bir duvar gibi kullanabileceğiniz bir giyinme odasına dönüştürebilirsiniz. Bu maliyetli olsa bile size daha fazla depolama alanı sunacaktır.

Giyim Tarzınızı Giyinme Odanıza Yansıtabilirsiniz

2giyinme-odasi-nasil-yapilir

Ağırlıklı olarak ütü ihtiyacı olmayan spor kıyafetleri giyiyorsanız, çekmecelerinin bol olduğu ve askılıkların asgari tutulduğu bir dolap modeli işinizi görecektir. Eğer ki sürekli ütü ihtiyacı olan kıyafetleri giyiyorsanız (takım elbise, gömlek, abiye vb.) o zamanda askıların bol tutulduğu bir tasarıma sahip olan dolabı tercih etmelisiniz.

Ahşap Her Zaman En İyisidir

giyinme-odasi-nasil-yapilir3

Giyinme odanızın tasarımını yaparken birbirinden farklı malzemeleri kullanabilirsiniz. Fakat bizim size önerimiz ahşaptan başka bir yöne kaymamanız olacaktır. Ahşabın maliyeti bir parça yükseltmeye neden olsa bile, ahşap dokusunun güzelliği ve dayanıklılığı sizi memnun edecektir. Diğer malzemeler ile arasında olan fiyat farkına değecektir. Zamanla ve kullandıkça sizde göreceksiniz.

Oda Küçük Ama Giyinme Odası İçin Yeterli

giyinme-odasi-nasil-yapilir4

Bazı evlerde günlük kullanıma pek uygun olmayacak kadar küçüklükteki odalar olabiliyor. Genellikle ardiye ve yüklük gibi amaçlar için kullanılan bu odalar giyinme odası nasıl yapılır? Giyinme odanızın dolaplarını boy hizanıza gelecek şekilde ayakkabılar, giysiler ve kişisel eşyalarınız için tasarlayınız. Boyunuzdan yukarı kalan bölüme farklı büyüklükte olan ve tercihen geniş tutacağınız dolapları monte ediniz. Bu şekilde fazla eşyalarınızı ortadan kaldırabilir ve toz tutup eskimesine engel olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak İpuçları başlıklı makalemizde aksesuar, dekorasyon ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

86
82 paylasim, 86 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı