gizemli-kalan-olaylar

Gizemli Kalan Olaylar


Dünya üzerinde yaşanan ve insanları hayretler içerisine düşüren son derece gizemli olayların birkaçını sizler için araştırdım ve paylaşmak istedim. 🙂 Gün geçtikçe gizemli olaylar hızla arttığı gibi, gizem seven kişilerinde bu gelişmeler sonucunda oldukça heyecanlandığını görüyoruz. O halde gelin birlikte gizemli olaylara bir göz atalım. 😉

Kristal Kuru Kafa Gizemini Hala Korumakta

Kristal kuru kafa adı altında kayıtlara geçen, tek bir blok üzerine yapılmış olması insanların hemen ilgisini çekmiştir. Şuan kullanılan teknolojiyle bile kuru kafa yapılışının çok zor olduğu söylenmektedir. Kristal kuru kafanın yaklaşık olarak 1000 yıllık Mayalılar dönemine ait olduğu biliniyor.

Gizemli Antikythera Mekanizması

M.Ö. 1. yüzyıla ait olduğu düşünülen Antikythera mekanizması, 1900 yılları sırasında Girit adasında keşfedilmiştir. Son derece eski bir zaman dilimine ait olmasına rağmen mekanizmanın amacı onu gizemli bir hale getirmiştir. Antikythera mekanizması için birçok teori ortaya atılmıştır. Teoriler arasında yapılan bazı kanılara göre, mekanizmanın astronomik bir takvime benzetiliyor olsa da bazı uzmanlar bir makinenin ya da başka bir mekanizmanın parçası olabileceğini iddia etmiştir. Bu arada gizemli mekanizma bronzdan yapılmıştır.

Roswell Ufo Olayı

Dünya üzerinde birçok bölgede ufo olayı adı altında olaylar baş göstermiştir. YouTube aramalarında bile bu konu ile ilgili çok fazla video bulmanız mümkün. Çoğu videolarda yorumlardan da anlayabileceğiniz gibi montaj hilelerine başvurulmuştur. Aynı zamanda ülkemizde de birçok ufo olayı haberlerde yer almıştır.

Kayıtlara geçen en gizemli ufo olayı ve dünya genelinde yankı uyandırmayı başaran olaya baktığımız zaman, Roswell olayı karşımıza çıkıyor. Amerika’nın New Mexico eyaletinde yaşanan olay 1947 yılının Temmuz ayında gerçekleşmiştir. 8 Temmuz 1947 yılında New Mexico eyaletindeki Roswell kasabasında yaşanan bu olayda Amerika’nın İdaho eyaletinde orman servisi amacı ile kurtarış pilotluğu yapan Kenneth Arnold’un açıklamalarına bir göz atalım. ‘25 Haziran günü kaybolan uçağın Washingtong eyaletine düştüğü bilgisine aldık ve aramaya çıktık. Sonrasında ise Cascade Dağları üzerinde arama yaptık. Olaydan 2 hafta sonra ise ufo gemisinin ele geçildiği olayı ortaya çıktı.’ Tüm bu gelişmelere rağmen Amerikan ordusu tarafınca yapılan duyuruya göre, meteoroloji balonu olduğu açıklandı. Tabi siz hangisine inanmayı tercih edersiniz, bilemem. 🙂

9 Canlı Adam ‘Rasputin’

Rasputin tarihe geçen ve gizemi henüz çözülemeyen bir kişidir. Neden mi? 9 canlı benzetmesini hafife almayın sakın! Her insanın anında ölebileceği zehir olan siyanürü 3 katı kadar fazla solumuş olmasına rağmen bile Rasputin’i ölmemiştir. Ölmeyen ölümlü Rasputin’e tam 2 el silah ile ateş edilmiştir. Fakat Rasputin yine ölmemiştir. Ölmeyen adamı öldürmek için son çare olarak alnından 3 kere ateş edilmiştir ve bedeni dondurulduktan sonra Neva Nehrine atılmıştır. Yaklaşık olarak 14 saat sonra bakıldığında ise yapılan incelemelere göre, Rasputin boğulmuş olmasına rağmen yaklaşık 140 metre ileride ölü bulunmuştur. Rasputin, zamanında doğaüstü güçlere sahip birisi olarak literatüre geçmiş bir kişidir.

Bir önceki yazımız olan Mısır Piramitleri Nasıl Taşındı? başlıklı makalemizde eğlence, kültür ve sanat ve tarih hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

75
74 paylasim, 75 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı