goz-cevresi-bakimi

Göz Çevresi Bakımını İhmal Etmeyin


Bayanların en çarpıcı ve etkili silahı anlamlı bakan gözleridir. Gözler, yüzün en nazik bölgesi olduğu için güzel bir görünüm elde edebilmesi için özel bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Göz çevresinde bulunan deri yüzün diğer kısımlarına göre 7 kat daha incedir. Bu yüzden göz çevresi dış etkenlere çok daha duyarlı ve kırışıklık oluşumuna açık bir yapısı bulunmaktadır.

Bilinçsizce uygulanan cilt maskeleri ve bakım kremleri göz çevresinin daha fazla zarar görmesine neden oluyor. Oldukça hassas olan bu bölgeye uygun özel kozmetik ürünlerini kullanmanız gerekir. Göz çevresi için kullanacağınız ürünler cildinizi tahriş etmeyen ve alerjik olmayan ürünler olmalıdır. Aynı zamanda yağsız nemlendiriciler kullanmak ve doğal yöntemler ile cildi beslemekte göz çevresinde kötü görünümün azalmasına katkıda bulunur. Sadece kozmetik ürünler ile uygulama yapmanız %100 sonuç almanızı sağlamaz. Daha hızlı ve daha etkili bir sonuçlar elde edebilmek için kullandığınız kozmetik ürünü ile beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Dengeli beslenmek sağlığınızı etkilediği için otomatik olarak bu cildinize de yansıyacaktır.

Günlük besin tüketimi yaparken gözlerin dostu olan A vitaminini öğünlerinizde mutlaka yer vermelisiniz. Tabi ki dinlenmekte göz çevreniz için artı bir etki olacaktır. Her gün 8 saatlik bir uyku cilt sağlığınız için çok önemlidir. Ayrıca gündüzleri yaptığınız yoğun makyaj ve cildinizin gün boyunca zararlı etkilere maruz kalması cildinizi yoracaktır. Bu yüzden uyumadan önce mutlaka cilt tipinize uygun olan bir temizleyici ürün ile cildinizi temizlemeniz gerekir. Bayanları zorlayan bir diğer konu ise gözaltı torbalarıdır. Dengesiz yaşam tarzı ve kötü alışkanlıklarla birleşince ortaya çıkan gözaltı torbaları kötü bir görünüm yaratarak, bayanların yüzündeki güzelliği silip götürüyor. Ayrıca gözaltı torbaları genetik yapıdan da kaynaklanmaktadır. Eğer gözaltı torbalarından kurtulmak istiyorsanız damar duvarlarını ve kılcal damarları güçlendirici formüllerini barındıran kaz ayağı ve göz çevresi kremi kullanabilirsiniz.

Bir diğer cilt problemi ise göz çevresindeki kaz ayaklarıdır. Genellikle ileri ki yaşlarda artış gösteren bu kırışıklıklar, kişinin gülüş şekli ile alakalıdır. Gözlerinizi iyice kısarak gülen biriyseniz, kaz ayaklarının belirmesi erken yaşlarda başlayacaktır. Bu yüzden günlük bakım rutininiz de göz çevresi bakımını ihmal etmeyin. Ayrıca yağlı yemeklerden ve stresli ortamlardan uzak durarak, kullandığınız ürünün etkisini arttırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzde Oluşan Tüylenmeye Karşı Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde doğal cilt bakımı, şifalı kürler ve yüzde tüylenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

94
89 Paylaşım, 94 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir