goz-kremi-nasil-surulur

Göz Kremi Nasıl Sürülür?


Göz çevresi bakımı hassas bir bakım olduğundan hem dikkatli hem de doğru bir şekilde yapılması göz çevresinin canlı ve genç gözükmesini sağlayacaktır. Göz bakımı için gerekli özeni gösteriyorsunuz ancak göz kremini doğru bir şekilde göz çevrenize uyguluyor musunuz? Göz bakım kreminizi doğru uygulayıp uygulamadığınızı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Göz çevreniz için kullandığınız kremlerden en yüksek verimi alabilmek için kremin cildin iyi bir şekilde emiliminin sağlanması gerekir. Bunu sağlamak için de cilt bakımı rutininizi gerçekleştirmeden önce göz çevresi bakımı gerçekleştirilmedir.

Göz Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?

# Cildinizi temizledikten ve hassas bir şekilde kuruladıktan sonra ilk olarak göz bakım kreminizi göz çevresine uygulamalısınız.

# Göz kreminizi göz çevrenize sürerken yanlış ya da doğru bir şekilde uygulayıp uygulamadığınızı aşağıdaki görselden kontrol edin.

goz-kremi-nasil-surulur-01

# Göz kremi, kullandığınız cilt bakım ürünlerine göre küçük moleküller içerdiğinden kullandığınız cilt nemlendiricisinin göz çevresine gelmemesi önemlidir.

# Göz ve cilt bakım için uygulama sırasının önemi kadar aynı zamanda uygulama şeklinin son derece önemlidir.

# Kullandığınız göz kreminizden az miktarda yüzük parmağınıza alın ve tampon yaparak ufak dokunuşlarla göz çevrenize uygulayın.

# Göz kreminizi direkt göz çevresine yayarak kullanmak yerine ufak tampon hareketlerle uygulamak kullandığınız göz kreminden daha da fazla verim almanızı sağlayacaktır. Tampon hareketlerle uygulama sayesinde göz çevrenize masajda yapmış oluyorsunuz ve bu da hücrelerin canlanmasında yardımcıdır.

# Göz çevresi bakımınızı tamamladıktan sonra cilt bakım rutininize gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekelerini Hedef Alan 4 Doğal Maske başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt lekeleri ve doğal cilt maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

85
84 Paylaşım, 85 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir