goz-seklinize-uygun-goz-makyaji

Göz Şeklinize Uygun Göz Makyajı


Etkileyici ve kusursuz bakışlara sahip olmak için göz şeklinize uygun göz makyajı yapmanız gerekir. Bunun için sizlere göz yapınıza uygun birkaç tüyo vermek istedim. 🙂

Yuvarlak, Öne Çıkık Göz Şekli

Gözlerinizi ön plana çıkarmanıza ihtiyacınız yok. Bu yüzden yuvarlaktan ziyade badem şeklinde bir göze sahip olmanız gerekir. Bunu sağlayabilmek için gölgelendirme yönteminden faydalanabilirsiniz. Koyu ve orta tonlardaki göz farları ile gözlerinizi geriye itebilirsiniz. Kirpik diplerinize ve göz içinize siyah ya da koyu kahve tonlarında kalem çekebilirsiniz. Eyeliner çekerken üst kirpik diplerinize kalın ama gözün dışına taşan bir kuyruk yapmanız yeterli olacaktır.

Çekik Göz Şekli

Gözlerinizi mümkün olduğunca büyük göstermelisiniz. Bu noktada sizin en büyük yardımcınız maskara olacaktır. Kirpikleriniz ne kadar dolgun ve uzun görünürse, gözleriniz o kadar büyük görünecektir. Alt kirpik diplerinize beyaz ya da ten rengi kalem çekerek gözlerinizi büyütebilirsiniz. Göz farı uygularken dikkatli olmalı ve göz sınırları dışına taşmamaya özen göstermelisiniz. Göz kapağınızın orta bölgesine yoğunlaştırdığınız far sayesinde gözlerinizi yuvarlak bir yapıya sokabilirsiniz.

goz-seklinize-uygun-goz-makyaji-1

Düşük Göz Şekli

Göz kapağınıza yoğunlaşmalısınız. Koyu göz farı uygulayarak yapacağınız gölgelendirmeler her zaman yukarı ve dışa doğru olmalıdır. Göz pınarınızdan kaşlarınıza doğru ise orta koyulukta bir far uygulaması yapmanız gerekir. Üst kirpiklerinize yoğun maskara sürün, fakat alt kirpiklerinize maskara sürmeyin. Bu göz şeklinde gözlerin daha kalkık durmasını sağlamak için eyeliner sürmeniz gerekir. Gözünüzün dış ucundan kaşınızın bitimine doğru kalkan kuyruklu bir eyeliner ile istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Birbirine Yakın Göz Şekli

Bu göz şeklinde yakın olan gözleri normal uzaklıklara çekebilmek için gözünüzün iç uçlarına açık renk ve pırıltılı far uygulaması yapmanız gerekir. Aynı zamanda gözlerinizi yanlara doğru çekik göstermekte sizin işinize yarayacaktır. Bunu yapabilmek için gözünüzün dış uçlarına doğru koyu far uygulaması yapabilirsiniz. Tabi ki eyeliner ile bu makyajı desteklemelisiniz.

Birbirine Uzak Göz Şekli

Gözlerinizin birbirine uzak olduğunu düşünüyorsanız, gözlerinizin iç kenarlarına koyu renk göz kalemi ya da koyu renk far uygulaması yapabilirsiniz. Çekik göz görüntüsünden mümkün mertebe uzak kalmanız gerekir. Ayrıca gözünüzün sınırlarına çıkmamanızda fayda var. Eyeliner uygulamasında ise gözün dışına taşmadan uygulama yapmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Makyaj Bazı Uygulaması Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde makyaj, makyaj bazı ve makyaj önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
89 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı