goz-sisligi-icin-6-altin-oneri

Göz Şişliği İçin 6 Altın Öneri


Uykusuz geçen bir gece, yorgunluk ya da fazla uyumaktan dolayı meydana gelen göz şişkinliği gün içerisinde rahatsız edici boyutlara gelebiliyor. Fazla kahve tüketmek, aşırı derecede televizyon izlemek, bilgisayar karşısında çok çalışmak da göz şişkinliğine neden olabilecek etkenler arasındadır. Genel de şişen gözleriniz için buz kompleksi uygulamak ilk akla gelen çözümlerdendir. Ama bunun yanı sıra hem Göz şişkinliğinin önüne geçebilmek için hem de doğal yöntemlerinde faydalarını bir araya getirerek size Göz Şişkinliği İçin 6 Altın Öneri sunuyoruz.

E vitamini: İçeriğinde bulunan E vitamini ile Zeytinyağı veya kayısı çekirdeği yağını bir kase soğuk suyun içerisine 4-5 damla damlatarak makyaj temizleme pedi ile gözlerinizin üzerine kompleks yapar gibi 20-25 dakika kadar bekletin. Şişliğin yavaş yavaş normale döndüğünü fark edeceksiniz.

Çay: Çoğu kişinin belki de bildiği bir yöntem olmakla birlikte göz şişlikleri için ideal yöntemlerden biridir. Demlediğiniz ve soğuyan çayı bir parça pamuğa batırarak ya da çay poşeti ile demleme yaparsanız da soğuyan çay poşetini direkt gözlerinizin üzerine kompleks yaparak 25-30 dakika gözlerinizde bekletin. Siyah çayın yarattığı etki kadar yeşil çay içinde aynı işlemi gözleriniz üzerinde uyguladığınızda yarattığı etkiye belki inanamayacaksınız bizden söylemesi 😉

Yumurta Beyazı: Yumurtanın faydalarını saymakla bitiremeyiz belki de… Yumurta beyazını ufak bir kase içerisine ayırarak güzelce çırpın ve göz için kullandığınız temiz bir fırça yardımıyla gözlerinizin etrafına dikkatlice sürün. 20 – 25 dakika kadar bekletin, bekleme sırasında göz çevrenizin gerildiğini hissedeceksiniz. Bekleme süresinin ardından nazikçe soğuk ile temizleyin.

Salatalık: Mucizevi sebzelerden biri olan salatalık göz şişliği için sizi şaşırtacak sonuçlarla etkisini ortaya koyuyor. İki dilim salatalık kesin ve gözlerinizin üzerine yerleştirin ve yarım saat bekletin.

Soğuk Süt: Bir parça pamuk yardımıyla soğuk sütü gözlerinizin üzerinde yarım saat kadar bekleterek gözlerinizin de oluşan şişliğin inmeye başladığını göreceksiniz.

Patates: Buzdolabına bir patates atın ve soğuyana kadar bekletin. Soğuyan patatesi buzdolabından alarak 1’ er santim kalınlığında daire şeklinde 2 dilim kesin ve dairesel hareketlerde gözlerinizin üzerinde masaj yapar gibi 15 dakika fazla bastırmamaya özen göstererek hareket ettirin.

Bir önceki yazımız olan Türk Kahvesi ile Cildinizi Canlandırın başlıklı makalemizde cilt sıkılaştırıcı maske, doğal cilt bakımı ve peeling hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

92
85 Paylaşım, 92 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir