gozenek-sikilastirici-dogal-maskeler

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler


Cilt üzerinde oluşan gözeneklerin büyümesi ile gözenekler kir ve yağ dolmaya başlayarak siyah nokta, sivilce ya da akne oluşuma zemin hazırlamakta ve cildin pürüzsüz olmasına engel olmaktadır. Gözenek sıkılaştırıcı doğal maskeler ile cildinizdeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak aynı zamanda daha temiz ve pürüzsüz bir cilt için bakım rutininizi tamamlamış olacaksınız.

Gözenek Sıkılaştırıcı Yoğurt Maskesi

gozenek-sikilastirici-dogal-maskeler-03

Yoğurt maskesi sayesinde cildinizde oluşan fazla yağdan, ölü hücrelerden ve ciltte biriken kirlerden cildinizi arındırırsınız. Aynı zamanda ciltte oluşan kırışık oluşumu ve kırışıklık çizgilerine karşı da savaşmanız da yardımcıdır.

Yoğurt maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler;

1 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı un

Gül suyu

Öncelikle un ve yoğurdu bir kase içerisinde iyice karıştırdıktan sonra macun kıvamına gelene kadar bir miktar gül suyu ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Hazır olan yoğurt maskesini cildinize eşit olacak şekilde dağıtın ve 25-30 dakika cildinizde bekletin. Bekleme süresinin ardından cildinizi ılık su ile maskeden arındırın. Haftada iki kez yoğurt maskesini cildinize uygulayabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Yumurta Akı Maskesi

gozenek-sikilastirici-dogal-maskeler-01

Gözeneklerin sıkılaşmasında en etkili maskelerden biridir. Yumurta akı maskesini gözeneklerin sıkılaşmasında kullanmanız için ihtiyacınız olan malzemeler,

2 adet yumurtanın akı

Yarım limonun suyu

Yulaf ezmesi

Bir kase içerisinde bütün malzemeleri karıştırın. Yulaf ezmesini göz kararı ekleyerek macun kıvamına gelmesini sağlayın. İyice karıştırdığınız malzemeleri cildinize uygulayın ve maske cildinizde kuruduktan sonra 20 dakika kadar bekletin. Ilık su yardımıyla cildinizi maskeden arındırın. Maskeyi haftada iki kez düzenli bir şekilde uyguladığınızda etkili olarak sonuç elde edebilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Salatalık Maskesi

gozenek-sikilastirici-dogal-maskeler-02

Cilt sağlığı ve cildin parlaklık kazanmasında etkili olan salatalık maskesi aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak gözenek görünümünü küçültmede etkilidir. Salatalık maskesini cildinize uygulamak için ihtiyacınız olan malzemeler;

1 adet salatalık

4-5 damla limon suyu

4-5 damla gül suyu

Salatalığı bir kase içerisine rendeleyin ve 4-5 damla limon suyu ile 4-5 damla gül suyunu üzerine ekleyerek karıştırın. Eğer kıvamı sulu oldu ve cildinize uygulamakta sorun yaşıyorsanız bir parça pamuk yardımıyla cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Cildinize uyguladıktan sonra 20-25 dakika salatalık maskesini bekletin ve soğuk su ile cildinizi durulayın. Salatalık maskesini isteğiniz sıklıkta cildinize uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt İçin Evde Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cilt bakımı, doğal cilt bakımı ve nemlendirici krem hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

99
93 Paylaşım, 99 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir