Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Aralık 2017

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hilesi

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hilesi

Gözlerimiz odak noktamız olsa bile, kaşlarda ifadeyi oldukça etkilemektedir. Bu yüzden kendinize uygun kaş yapısını biliyor olmanız gerekiyor. Kaşlarınızın şekli düzgün olabilir, fakat seyrekse biraz onları netleştirmeniz çok daha iyi olacaktır. Bunun için kaş kalemli ya da kaş farı kullanabilirsiniz. Hatta, kaş renginize en yakın renkteki göz farını da aynı görev için kullanabilirsiniz. Kaşlarınızı netleştirerek, tüm dikkati göz bölgenize çekebilirsiniz.

Mat, sıcak kahverengi ya da yumuşak gül rengi bir far ile gözlerinize boyut verebilirsiniz. Bunun için bu renk göz farlarını, göz kenarlarınıza ve kemik altına uygulamanız gerekir. Kusursuz bir gölge etkisi için göz kapaklarınıza açık tonlar uygulamanız gerekir.

Gözlerinizin iç kenarlarına ışıltı ekleyin. Gözlerinizi büyük gösterip onlara parlaklık kazandırmanın en etkili yöntemlerinden biri gözlerinizin iç köşelerine hafif yansımalı parlak bir far sürmeniz olacaktır. Gümüş ışıltılı krem veya toz farı gözlerinizin iç köşelerine hafif dokunuşlarla uygulayabilirsiniz.

Göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinize uyguladığınız far ile bir bütünlük oluşturmanız oldukça önemli. Göz kapaklarınızda, daha nötr ya da daha açık renkler kullanmanız gözlerinizin çok daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Göz içine çekmek için kullanılan siyah ya da kahverengi gibi koyu renkler, gözlerinizin çok daha küçük görünmesine neden olacaktır. Göz içine uyguladığınız beyaz ya da nude renkli göz kalemi ile gözlerinizi çok daha aydınlık ve iri gösterebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sayesinde gözlerinizdeki yorgun ve uykusuz ifadeden kurtulabilirsiniz. Ağır bir göz makyajı yaptığınız zaman ise göz içine uyguladığınız beyaz kalem sayesinde çok daha çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ten renginize yakın nude göz kalemi ile çok daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Beyaz kalemini göz pınarlarınıza da uygulayarak, ışıltıyı arttırabilirsiniz.

Maskarayı yalnızca üst kirpiklerinize değil, alt kirpiklerinize de uygulamanız gerekir. Gözlerinizi büyük gösteren etki için yapmış olduğunuz göz makyajında diğer önemli bir bölüm ise kirpiklerinizdir. Dolgun ve kıvrık görünen kirpikler gözlerinizin çok daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Bunun için bir kirpik kıvırıcısı kullanmanızı öneririm. Kirpiklerinizi kıvırdıktan hacim veren ve dolgun gösteren bir maskara uygulayınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Ruj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde evde ruj yapmak, evde doğal ruj yapmak ve evde ruj yapmak için malzemeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Kerime dedi ki:

    yaa harikaaa! kesinlkle denicem. inş becerebilirm

Yorum Yaz