gozluk-kullananlar-icin-makyaj-onerileri

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri


Kirpikler ve Maskara Kullanımı Son Derece Önemli!

Kirpiklerinizi kıvırmak atlamamanız gereken bir konu, neden mi? Çünkü uzun kirpikleriniz varsa cama değmelerini istemezsiniz değil mi? Kıvırmanın ardından diğer önemli bir husus ise maskara kullanımıdır. Camın arkasında ilk göze çarpacak şeylerden biri kirpiklerdir. Maskara olarak uzatıcı özelliğine sahip olanları değil de, hacim verme özelliği olanları tercih etmelisiniz. Taşırmamaya ve fazla sürmemeye dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki, makyajda yapılan hatalar gözlükte daha fazla görünecektir.

Göz Farı Tercihleri Nasıl Olmalı?

Göz farı olarak kremli değil, pudralı olanları tercih etmelisiniz. Çok parlak ve canlı renklerden kaçınmanız iyi olur. Çünkü bu tonlar fotoğraflarda, gözlerinizin daha da geri plana itilmesine neden olacaktır. Çerçeveniz ile orantılı bir şekilde makyaj yaparak gözlerinizi büyük ya da küçük göstermeniz gerekir. Her ne kadar açık renk çerçeveli gözlüklerde koyu göz farları, koyu renk çerçeveli gözlüklerde biraz daha açık, kahve ve şeftali tonlarını içeren makyajlar yapılması öneriliyor olsa da, mesela kalın siyah çerçeveli gözlükte dumanlı koyu bir makyaj kesinlikle iddialı duracaktır.

Eyeliner Sürmenin Önemi!

Aslında göz farından çok daha önemli bir noktadır bu. Kural şu ki; kalın çerçeveli bir gözlük ile daha kalın bir eyeliner, ince çerçeveli bir gözlük ile daha ince bir eyeliner sürmeniz gerekir. Özellikle kedigözü şeklinde yapılan teknikler gözlüklü kadınlarda çok daha güzel görüntü sağlıyor. Tabi ki burada atlamamak gereken bir nokta daha var, onlarda göz altları olacak. Göz altların aydınlatılması özellikle gözlük kullanan kişiler için çok daha önemlidir. Eğer gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız, alt kirpik diplerine beyaz veya nude bir kalem çekerek maskara sürmeyi ihmal etmeyin.

Kaşlar ve Allık

Gözlük kullanan kişiler kaşlarının şekillerine daha fazla önem vermelidir. Eğer kalın bir çerçeve kullanıyorsanız kaşlarınızın kalın olması daha iyi görünecektir. Kullandığınız gözlüğün üzerinden kaşlarınızın görünmesi gerektiğini söylememize gerek yoktur sanırım. 🙂 Aynı zamanda gözlüğünüz, kaşınızın çok fazla aşağısında da olmalıdır. Çünkü bu durum gözlerinizi düşük göstermeye sebep olabilir.  Kaşlarınız çok dolgun değil ise o zaman kaş farı ya da kaş kalemi ile de şekil vererek dolgunlaştırabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızın altına bir miktar aydınlatıcı sürerek onları daha da ön plana çıkarmayı deneyebilirsiniz. Allık kullanmayı asla atlamayın. Gözlük, yüzünüzün büyük bölümünü kaplayacağı için allık kullanarak yüzünüze renk ve şekil vermeniz gerekiyor.

Ruj Tercihleri

Gözlük kullandığınız zaman renkleri dudaklarınız için saklamanız en doğru karar olacaktır. Renkli çerçeveli gözlüklerde zıt rengi rujları kullanmak çok hoş oluyor. Günlük kullanımda ise siyah çerçeveli gözlük ile pembe ve şeftali ruj tonlarını, gece için kırmızı ve koyu tonları tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Vazelin Kullanmak İçin 6 Neden başlıklı makalemizde ayak bakımı, cilt bakımı ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

98
94 paylasim, 98 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı