gune-zinde-baslamak

Güne Zinde Başlamak İçin Edinmeniz Gereken 6 Alışkanlık


Sabahları özellikle bu soğuk günlerde uyanmakta ve yataktan çıkmakta bir hayli zorlanıyor musunuz? Güne zinde başlamak, enerjik bir şekilde yataktan uyanmak elbette herkesin isteyeceği bir durum. Aslında sabahları zinde ve enerjik bir şekilde uyanmak çok basit sadece alışkanlıklarınızı gözden geçirip birkaç değişiklik yapmanız yeterli olacaktır. Sabahları uyanmakta zorluk çekenler için Güne Zinde Başlamak için Edinmeniz Gereken 6 Alışkanlık ile başlayalım o zaman…

1 -) Gece uyuduğunuzda karanlık bir ortam rahat bir uyku için en ideal ortamdır ancak kapalı olan perdeler sabahları odanın içerisine güneş girmemesinden dolayı yataktan zor kalkmanızı sağlayan etkenlerden biri gece yatarken biraz aralık bırakacağınız perdeden sabah içerisi dolan güneş ile daha enerjik bir şekilde uyandığınızı fark edeceksiniz.

2 -) Uyandınız ama yataktan bir türlü çıkmak istemiyorsunuz durun hemen çıkmayın zaten öncelikle kulaklarınıza masaj yapmaya başlayın. Kulak ve kulaklarınızın arkasına parmaklarınızla yapacağınız masaj güne zinde ve enerjik olarak başlamanıza yardımcı olacaktır. Masajdan sonra siz istemeseniz de kalkacaksınız. O zaman Günaydın!

3 -) Yataktan kalktınız ama ağır ağır güne başlamak olmaz değil mi? O zaman birkaç esneme hareketi ile ufak egzersizler yardımıyla dinç olmanın yanı sıra pozitif enerji ile daha keyifli bir güne başlamış olursunuz.

4 -) Genelde çoğu kişinin tercihi sabah uyanmak için bir fincan kahve olur. Ancak özellikle sabahları kahvaltıdan önce vücudumuzu kahve ile uyandırmak vücudumuzun sağlığı için zararlıdır. Bunun yerine kahvaltıdan yarım saat önce büyük bir su bardağı ılık su ve içerisine taze sıkılmış limon ile hem sindirim sisteminizi uyarmaya hem de bağırsak ve böbreklerinizin işleyişini düzenlemede son derece etkili olmakta olup aç karnına içtiğiniz limonlu su toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırmak için birebirdir. Aynı zamanda daha dinç ve canlı olmanızı da katkı sağlar.

5 -) Sabahları bir çay kaşığı bal tüketerek daha dinç bir güne hazır olun. Kahvaltıdan 15-20 dakika önce tüketeceğiniz bir çay kaşığı bal size enerji vermenin yanı sıra verimliliğinizi arttırır, hafızanızı güçlendir.

6 -) Kahvaltınız da karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmaya çalışın. Kahvaltıda karbonhidrat ağırlıklı beslenmek vücudunuzu biraz hantal hissetmenize neden olabilir. Karbonhidrat yerine yumurta, yoğurt, tahıl ve süt gibi protein ağırlıklı olarak beslenmeniz sabah kazanmış olduğunuz enerjinizi öğlene kadar korumanıza yardımcı olacaktır.

Hala uyanamadığınızı söylemeyeceksiniz değil mi?

Bir önceki yazımız olan Epilepsi Hastalığı Ameliyat Yöntemiyle Tedavi Edilebilecek! başlıklı makalemizde epilepsi krizi, epilepsi tedavi yöntemi ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

115
114 Paylaşım, 115 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir