guzellige-dair-kucuk-bilgiler

Güzelliğe Dair Küçük Bilgiler


Kadınlar için en önemli olan konulardan biri, kesinlikle ve kesinlikle güzelliktir. Sizlerin durumunu bilemiyorum, fakat benim ve benim gibi az zamanda çok kolay bir şekilde uygulama yapmak isteyen kişilerin sayısı çok fazla! Güzelliğe dair küçük bilgiler ile sizlere çokça zaman kazandıracağımı düşünüyorum. 🙂

Eyeliner Kullanmadan Önce Dondurun

Eyeliner sürerken sürekli parçalanıyor ve kesik kesik oluyor ise eyelinerı makyajınızdan 15 dakika kadar önce buzluğa koymanız sizin işinizi çok fazla kolaylaştıracak bir yöntem. Bu işlemi yaptıktan sonra eyelinerı çok kolay ve buz üzerinde kayıyormuş gibi sürebileceksiniz. Bence denemeye değer! 😉

Tıraş Yapacağınız Zaman Saç Kremi Kullanın

Bazılarımız istenmeyen tüylerinden tıraş kullanarak kurtulmak isteyebilir. Tüylerinizi almak için tıraş bıçağı kullanan biriyseniz, sabun kullanmak yerine saç kremi kullanmayı deneyin. Bu sayede sabunda olduğu gibi cildiniz kurumaz hem de cildinizi nemlendirmiş olursunuz.

Akne ve Kırışıklıkları Önlemek İçin Buz Kullanabilirsiniz

Her gece yatmadan önce bir adet buz küpünü alın ve eriyene kadar yüzünüzde yavaş yavaş gezdirin. Bu sayede yağ hücrelerini ve akneleri kontrol altında tutabilirsiniz. Aynı zamanda hücrelerin canlanmasına ve kan dolaşımının artmasına yardımcı olduğunu da belirtmek isterim.

Dirseklerinizi İhmal Etmeyin

Vücudunuzun diğer bölgelerini koruduğunuz ve bakım uyguladığınız gibi dirseklerinize de bu özeni göstermeniz gerekir. Her gün dirseklerinize nemlendirici kremler sürerseniz, o sertliğin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayak Kokusuna Son Veren Yöntem başlıklı makalemizde ayak bakımı, ayak kokusu ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

87
84 Paylaşım, 87 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir