hababam-sinifinin-kivıicik-omerini-tanidiniz-mi

Hababam Sınıfı’nın Kıvırcık Ömer’ini Tanıdınız Mı?


‘Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor’ filminin Kıvırcık Ömer’i olan Talip Güran, Hababam Sınıfı’nın kadrosundan neredeyse kimsenin kalmadığını belirterek Halit Akçatepe’nin zamansız ölümüne çok üzüldüğünü ifade etti.

Yeşilçam’ın klasikleri arasında bulunan ‘Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor’ filminin Kıvırcık Ömer’i Talip Güran, sinema sektöründen sonra Bodrum’da tahta sandalye imalatı yaparak yaşamına devam ediyor. Siyah beyaz yayıncılık dönemlerinde neredeyse her reklamda rol alan Talip Güran; Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Tarık Akan üçlüsünün olmadığı ilk ‘Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor’ filminde Kıvırcık Ömer karakterine hayat vermişti. Bodrum’da yaşamını sürdüren ve sandalye imal eden Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Talip Güren, Gümüşlük mahallesi Dere köyde açtığı marangoz atölyesinde hünerlerini sergiliyor. Talip Güran aynı zamanda geceleri bir restoran işletiyor. O günleri büyük bir özlem ile andığını belirten Talip Güran, eski zamanlara tekrar dönmek istediğini belirtti. Hababam Sınıfı’nın unutulmaz isimlerinden biri olan Güdük Necmi lakabı ile gönüllerde taht kuran Halit Akçatepe’nin ölümüne de çok üzüldüğünü ifade eden Talip Güran, ‘Hababam Sınıfı oyuncularını birer birer kaybediyoruz’ dedi.

ÇOK FARKLI GÜNLERDİ

O zamanların çok farklı günler olduğunu söyleyen Talip Güran, sinema sektöründe Hababam Sınıfı’nın çok farklı bir yere sahip olduğunu hatırlattı. 34 yıl önce Bodrum’a taşınan ve o günden beri Bodrum’da hayatını devam ettiren ünlü Yeşilçam oyuncusu Talip Güran, tahta sandalye imalatına başlayarak yeni bir sektörde hayat bulduğunu söyledi. Tahtadan yaptığı sandalye ve masaları gerçekten görülmeye değer. Talip Güran, bu yıl bir de restoran açtığını söyledi. Eski yağhaneyi restoranda çevirdiğini dile getiren Talip Güran, insanları bu restoran ağırlarken ara sırada Hababam Sınıfı müziklerini de çaldığını söyledi. Nostalji rüzgârını estirdiği restoranında müşterileri ile birlikte müthiş bir uyum yakaladıklarını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Birlikte Yaşıyorlar! başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

115
113 paylasim, 115 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı