Hamile-Kalmak-İçin-En-Uygun-Zaman

Hamile Kalmak İçin En Uygun Zaman


Hamile kalmak için en uygun zaman adet döngüsü bitiminden 14 veya 15 gün sonrasıdır. Bazı kadınlarda adet döngüsü bir aydan uzun sürüyor olabilir. Bu durumda bir sonraki adet günü biliniyorsa yumurtlama adet kanamasından 14 gün önce olmalıdır. Yumurtlama kadınlarda yalnızca ayın belli dönemlerinde olduğundan dolayı yalnızca bu dönemlerde hamile kalma ihtimali vardır.

Yumurtlama döneminiz başladığı zaman vücudunuzda birtakım değişiklikler fark edebilir. Örneğin rahim ağzında ve vajina da salgı artışı olur, gelen sıvının daha akışkan bir hal almasını da görebilirsiniz. Vücudunuz bu dönemde kendini tamamen hamileliğe hazırlar. Herhangi bir döllenme anında spermin rahat hareket etmesi için kendini hazırlar. Eğer yumurtlama gününüzü biliyorsanız, bu günden 3 gün önce veya 3 gün sonra 2 gün aralıklar ile ilişkiye girmeniz hamilelik şansınızı artıracaktır. Cinsel ilişkiden sonra bir süre sırt üstü yatmanız daha iyi olacaktır. Sperm sayısında azalma yaşanacağı için her gün ilişkiye girmek hamile kalmak isteyenler için uygun bir davranış değildir.

Eğer hamile kalmak istiyorsanız bunun için yumurtlama döneminize yakın günleri tercih etmeniz en uygun zamanlar olacaktır. Adet kanamanız başlamadan hemen önce ve hemen sonra hamile kalmanız oldukça düşük bir olasılıktır. Fakat nadir de olsa, bu dönemde bile hamile kalanlar olabilir. Bu sebepten dolayı çocuk sahibi olmak istemeyen kişiler şartlar ne olursa olsun korunarak cinsel ilişkiye girmelidir. Hamile kalmak istiyorsanız en doğru zamanlar adet kanamanızdan itibaren 10. veya 19. günler arasındaki dönem olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İkiz Gebelik Nasıl Olur? başlıklı makalemizde bebek, çoklu gebelik ve doğum hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
84 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı