hayatinizi-guzellestirecek-aliskanliklar

Hayatınızı Güzelleştirecek Alışkanlıklar


Günlük alışkanlıklarınıza ekleyebileceğiniz ve alışkanlık haline getirerek daha mutlu ve daha sağlıklı yaşamanıza faydalı olacak uygulaması kolay 9 öneriyi sizler için bir araya getirdik.

1# Güne limonlu su içerek başlayamaya ne dersiniz? Ilık limonlu su, metabolizmanızı daha iyi bir şekilde çalıştıracaktır. Bağışıklığınızın güçlenmesini sağlayan bu alışkanlık aynı zamanda cilt sağlığına da çok iyi gelecektir.

2# Papatya çayı hazırlayın ve herkesin evinde mutlaka bir tane bile olsa bulunan buz kalıplarına döküp dondurun. Hazırladığınız bu kalıplarla her sabah yüzünüzü ovun. Bu alışkanlık sayesinde hem ödem atacaksınız hem de kırışıklarınızda gözle görülür bir düzelme olacaktır.

3# Çantanızda sağlıklı atıştırmalıklar kesinlikle olmalı. Çikolata ve bisküvi gibi atıştırmalıklara hayır demeniz zor olsa da, basit karbonhidratlardan uzak durarak öğün aralarında sağlıklı atıştırmalıklar yediğiniz zaman etkisini 1 ay içinde görebileceksiniz. Aynı zamanda sindirim sisteminize de katkısı vardır.

4# Diş sağlığınız beden sağlığınızla ilişkilidir. Ağız bakımınızı ihmal etmeyin ve yemeklerden sonra mutlaka diş ipi kullanın.

5# Duşunuzu tamamlarken sıcak-soğuk uygulaması yapmayı unutmayın. Bu alışkanlık sinir sisteminizi ve kan damarlarınızı güçlendirecektir. Dolaşıma faydası olan bu alışkanlık varis oluşumunu azaltır ve engeller.

6# Her gün 50 gr. çerez tüketin. Ceviz, içerdiği yağ asitleri ve omega-3 kardiyovasküler saç ve tırnaklarınızı güçlendirecektir.  Ceviz içerdiği selenyum, E vitamini, antioksidanlar, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve demir ile şifa deposudur.

7# Su içmeyi çok fazla ihmal ediyor olabiliriz. Aslında şikayet ettiğimiz birçok durumun dehidrasyondan kaynaklandığını hiçbirimiz fark edemiyoruz. Çalışma masanızda ya da başucunuzda bir şişe su bulundurun. Bu suyu gün boyu içmeyi alışkanlık haline getirirseniz aradaki farkı zamanla etkili bir şekilde göreceksiniz.

8# Gece uyurken çorap giyin. (aslında çoğu makalelerde bunun tam tersi fikri ile karşılaşmışımdır) Kışın yün, daha sıcak dönemlerde ise havlu çorap giymelisiniz. Duş alıp ayaklarınıza Hindistan cevizi ve nane yağı sürün ve çorap giyin. Bunu yaptığınız zaman ayaklarınız sabah uyandığınızda yumuşacık olacaktır. 1 ay içinde ise topuk sertliği ve çatlağı hayatınızdan çıkmış olacaktır.

9# Her gün okuma egzersizleri yapın. Okumak, hafızanızı ve mantıklı düşünmeyi etkinleştirdiği gibi aynı zamanda hayal gücünüzü de geliştirecektir. Düzenli okuma alışkanlığı bunama ve Alzheimer hastalıklarını geciktirecektir. Okuma alışkanlığınızı geliştirebilmek için evde sık kullandığınız odalara kitaplar, dergiler veya çizgi romanlar koymayı deneyin. Aynı zamanda çantanızda mutlaka kitap bulundurmalısınız. Bu sayede toplu taşımada veya arkadaşlarınızla buluşmalarınız da beklerken okuma yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaşa Göre Cildinizin İhtiyacına Uygun Günlük Kremler başlıklı makalemizde cilt kremleri ve doğal cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

102
98 Paylaşım, 102 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir