Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Hayatınızı Kolaylaştıran Süper Fikirler

Hayatınızı Kolaylaştıran Süper Fikirler

Bebeğinizin eski beşiğini ufak dokunuşlar ile minik bir aktivite masasına çevirebilmeniz mümkün. Bu sayede hem yerden hem de paradan çok kolay bir şekilde tasarruf edebilirsiniz.

Elektrikler kesildiği zaman ya da kamp yaparken, ışıldağı boş bir bidona bağlarsanız çok daha geniş bir alanı aydınlatmış olursunuz. Boş bidonun hacmi ile dağılan ışık çok daha fazla görünecektir.

Süet ayakkabılardaki istenmeyen lekeleri, tırnak törpüsü ile kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, törpüyü lekenin üzerinde çok bastırmadan gezdirmek olacak.

Eskimiş pantolon askısının mandallarını, açık paketlerin içerisinde bulunan gıdaların tazeliğini koruması amacı ile kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede ekstra kilitli poşet ya da mandal almanıza hiç gerek kalmayacaktır.

Telefon veya tabletinizin şarj kablosuna taktığınız tükenmez kalem yayı sayesinde kablonun hasar görmesini engellersiniz. Bu sayede her ay yeni telefon şarj kablosu almak zorunda kalmamış olursunuz. 🙂

Havuza veya deniz kenarına gittiğiniz zaman değerli eşyalarınızın çalınmasını önlemek için boş bir güneş kremi kutusunu kasa gibi kullanabilirsiniz. Dışarıdan yalnızca sıradan bir güneş kremi şişesi gibi görünecek olan bu kasa inanın kimsenin dikkatini bile çekmeyecektir.

Aracınızın farlarını temizlemenin en iyi yolu diş macunu kullanmak olacaktır. Farın üzerine sürdüğünüz diş macununu yumuşak bir bez ile ovalayarak farlarınızın tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap mobilyalarınızda bulunan ufak çizikleri ceviz ile ovalayarak onarabilirsiniz. Sonuca inanın siz de çok ama çok şaşıracaksınız.

Vazodaki çiçeklerin çok daha uzun süre taze görünmesini sağlamak için suyuna birkaç damla votka ile 1 çay kaşığı toz şeker ekleyebilirsiniz.

 

Makinenizin kötü kokmasını engellemek istiyorsanız, bir miktar karbonat ve sirkeyi deterjan bölümüne koyup makinenizi boş olarak çalıştırın. Bunu periyodik olarak yaparsanız çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tatile Çıkmadan Önce İşinize Yarayacak Bilgiler başlıklı makalemizde adaçayı nasıl demlenir, adaçayı neye iyi gelir ve uçakla seyahat ederken bavula konması yasak eşyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz