gunluk-bakim

Hem Pratik Hem de Günlük Bakım Yöntemleri


Detoks için en uygun zaman mevsim geçişleridir. Fakat yenilenmeye ihtiyaç duyduğunuz her an detoks için uygun bir zaman olacaktır. Günlük hayatınızda farkında olmadan çok yoğun bir strese maruz kalıyorsunuz. Genellikle yoğun okul ya da iş temposu sebebi ile kendinize bakım yapmak için uzun saatler ayıramıyorsunuz. Bu yüzden sizlere hem zamanınızı fazla çalmayan hem de günlük olarak kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz birkaç detoks yöntemi öneriyorum. Cildinizi ve zihninizi temizlemek için ideal olan hem pratik hem de günlük bakım yöntemleri ile sizlerleyiz!

Kuru Fırçalama

hem-pratik-hem-de-gunluk-bakim-yontemleri-1

Kuru fırçalama yaparken dikkat etmeniz gereken şey, cildinizde hasar oluşmamasını sağlamanızdır. Kuru fırçalama işlemini duştan sonra yaparsanız cildinizin dökülen kuru bölümlerini çok daha kolay bir şekilde vücudunuzdan atabilirsiniz. Aynı zamanda kuru fırçalama yaparak kan akışınızı da hızlandırabilirsiniz. Ayrıca rahatsız edici selülit görünümünü azaltabilir ve sindirim sisteminize de yardımcı olabilirsiniz.

Yağ Çekme Yöntemleri

hem-pratik-hem-de-gunluk-bakim-yontemleri22

Bu yöntem binlerce yıldır uygulanmaktadır. Ağız ve diş sağlığı için yağ çekme yöntemleri oldukça faydalıdır. Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını ağzınıza alın ve yutmadan 10 dakika boyunca ağzınızı çalkalayıp tükürün. Ağzınızda bulunan binlerce bakterinin yok olmasını sağlayan yağ çekme yöntemi sayesinde dişlerinizi de beyazlatabilirsiniz. Aynı zamanda diş çürüklerini önleyebilir, ağız kokusu problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Dil Kazımak

3hem-pratik-hem-de-gunluk-bakim-yontemleri33

Bu yöntem ağız kokusunu gidermek için birebirdir. Hem ağızdaki hem de burun ve boğazdaki toksinlerin atılmasını sağlamaktadır.Tat alma tomurcuklarınızın yenilenmesini sağlayan dil kazıma yöntemi sayesinde iştahınızı da düzene sokabilirsiniz. Oval şekildeki ince metal veya plastik çubuklar olarak satılan dil kazıyıcılarını dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanabilirsiniz. Kullanım sonrasında ağzınızı su ile temizleyebilirsiniz.

Limonlu Su

hem-pratik-hem-de-gunluk-bakim-yontemleri444

Limon içeriğindeki C ve B vitaminleri, kalsiyum, potasyum, demir ve lif açısından oldukça değerli bir meyvedir. Sabah kahvaltınızdan 15-30 dakika önce, aç karnınıza içeceğiniz limonlu su sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Limonlu su aynı zamanda beyin ve kalp sağlığınıza da iyi gelir. Vücudunuzdaki toksinleri temizleyen limonlu su, sindirim sistemine de oldukça faydalıdır. Ayrıca cildinizdeki kızarıklıkların da azalmasına yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Masajın Amacı ve Faydası başlıklı makalemizde masaj teknikleri, masajın faydası ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

99
92 Paylaşım, 99 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir