her-evin-buzdolabinda-olmasi-gerekenler

Her Evin Buzdolabında Yer Alan Demirbaşlar


Kefir ve Yoğurt

Bu ikili mükemmel bir kalsiyum, protein ve probiyotik kaynağıdır. Her ikisi de bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmek için ideal besinlerin başında gelmektedir. Kefir ve yoğurdu akşamları yatmadan önce kuruyemiş ile birlikte gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Meyve

Yüksek ihtimalle birçoğunuzun dolabında meyvelerin eksikliği hissedilmiyordur bile! Ancak hangi meyveler buzdolabınızda mutlaka bulunmalı bunu biliyor muydunuz? Her zaman tüketilmesi gereken bazı meyveler vardır. Bu meyveler arasında elma, muz ve çilek en önemlileridir. Lif, antioksidan ve su açısından oldukça zengin olan bu meyveleri mutlaka tüketmeniz gerekir.

Yeşil Yapraklılar

Yeşiller arasında en güçlü sebzeler brokoli ve ıspanaktır. Demir, C ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olan bu sebzeleri iki günde bir tüketebilirsiniz.

Domates ve Biber

Herhalde bu ikili her evin buzdolabında yer alan demirbaşlar arasındadır. Renklerinin güzelliğinden de anlaşılacağı gibi bu ikili antioksidan özelliği taşımaktadır. Her ne kadar organik olan domates ve bibere ulaşmak oldukça zor olsa da, bu iki sebzeyi sağlığınız için kesinlikle dolabınızdan eksik etmemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Enginarın Sağlığa Faydaları başlıklı makalemizde bağışıklık sistemi, enginarın faydaları ve kemik sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

98
94 Paylaşım, 98 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir