hickirik-nobetlerine-cozum

Hıçkırık Nöbetlerine Çözüm!


Hıçkırık, mide ile beyin arasındaki iletişimi sağlayan vagus adlı sinirinin bir iritasyonu sonucunda meydana gelen bir tepkimedir. Bazen gelip geçen bazen de dakikalar boyuncu bitmek bilmeyen sinir bozucu hıçkırık nöbetlerine yakalandığınızda şu yöntemleri uygulamayı deneyebilirsiniz:

  • Tatlı, sinirlerinizi kandırarak bitmek bilmeyen hıçkırığa son verebilen bir yardımcıdır. Bunun için bir çay kaşığı dolusu şekeri dilinizin dip kısmına yerleştirin ve yavaşça emerek hıçkırığın kesilmesini bekleyin.
  • Parmaklarınız ile kulaklarınızı nazik bir şekilde tıkayın. Bunu yaparak işitme sistemine de ulaşan vagus sinirinin kollarını uyarmış olacaksınız. Sabredin geçecek… 😉
  • Birini korkuttuğunuz zamanda vagus sinirini şaşırtabilmeniz mümkündür. Bu yöntemi uygulayabilmek için rol yeteneğinizin de biraz gelişmiş olması gerekiyor tabi ki. Seçim sizin. J
  • Suya atlayacakmış gibi ağzınızı ve burnunuzu kapatarak dayanabildiğiniz kadar hava almadan durmaya çalışın. Emin olun inatçı hıçkırığınız sizi terk edecektir. J
  • Su yudumlamak ya da su ile gargara yapmak sinirleri yatıştırabildiği için hıçkırığında kesilmesine yardımcı olacaktır.
  • Bir kese kâğıdının içinde nefes alıp verin. Bunu yaparken vücut yeteri kadar oksijen alamadığı zaman (tıpkı nefes tutmada olduğu gibi) hıçkırığı unutacak ve çok daha önemli bir soruna odaklanarak kesilecektir.
  • Özellikle magnezyum içeriği yüksek olan besinler, sinirlerin sakinleşmesinde önemli bir rol oynadığı için hıçkırığın kesilmesine de büyük bir oranda yardımcı olacaktır.

Bizden bu kadar… Umarım faydası olur. 🙂

Bir önceki yazımız olan İnsülin Direncini Kırmanın Formülü başlıklı makalemizde sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
84 paylasim, 88 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı