hindi-etinin-bilinmeyen-faydalari

Hindi Etinin Bilinmeyen Faydaları


Hindiyi çoğunlukla yalnızca yılbaşı sofralarında görmekteyiz. Oysaki hem vücut için saymakla bitmeyen faydaları hem de kırmızı ete göre çok daha hesaplı oluşu nedeni ile sık sık ve güvenle tüketilebilecek besinlerin başında gelen hindi eti, soframızda daha da fazla yer almayı hak etmektedir. Hindi etinin bilinmeyen faydaları neler? Sizler için bir araya getirdik.

# Hindi eti düşük yağ oranına sahip olduğu için kalbi koruyan bir besin çeşididir. Hindi etinin içeriğinde bulunan yağ, kırmızı etin neredeyse yarısı kadardır.

# Hindi eti içeriğiyle tam bir demir, potasyum, çinko ve fosfor deposudur.

# Düzenli bir şekilde hindi eti tüketimi, kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olmaktadır. Hindi etinin glisemik indeks seviyesi düşüktür. Ayrıca hindi eti insülin seviyesini sabit tutmaya da yardımcı olmaktadır.

# Hindi eti vücudun enerji üretimi için ihtiyaç duyduğu B6 ve niasin vitaminlerini içermektedir.

# Triptofan, vücut tarafından üretilemeyen ve yalnızca besinlerden ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz bir aminoasittir. Triptofan, vücudun ihtiyacı duyduğu serotonini üretir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

# Hindi eti çok iyi bir selenyum kaynağı olarak bilinir. Selenyum ise tiroid hormonunun üretimi konusunda son derece başarılıdır. Aynı zamanda bu hormonun düzenlenmesi için gereklidir.

# Hindi eti çok iyi bir antioksidan kaynağıdır. Hindi bu özelliği ile yaşlanmayı geciktiren gıdalar arasında yer almaktadır.

# Hindi iyi bir protein kaynağıdır. Sağladığı yüksek proteini düşük yağ oranı ile vererek sağlığı korumaya yardımcıdır.

Bir önceki yazımız olan Bu Besinler Cildin Düşmanı başlıklı makalemizde cilt bakımı, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
88 Paylaşım, 89 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir