hint-yagi-ile-dokulen-saclara-son

Hint Yağı İle Dökülen Saçlara Son


Saçların normalden fazla dökülmesi, donuk ve sağlıksız görüntüsü ile ilgili gerekli önlemleri almazsanız ileri ki dönemlerde kellik sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumla yalnızca erkeklerin karşılaştığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz! Kadınlarda gerekli önlemi almazsa ne yazık ki saç dökülmesi sorunu yaşayabiliyor. Bu durum genel bir sağlık sorunu olmasının yanı sıra, aslında psikolojik etkileri de çok ciddi boyutlarda olan bir sorundur. Dökülen saçlar yüzünden stres oluyor, stres yüklü olduğunuz için de saçlarınız çok daha fazla dökülmeye başlıyor.

Saç dökülmesi ile ilgili büyük kozmetik markaları çeşitli araştırmalar yapıyor ve önüne geçebilmek için pek çok kozmetik ürün geliştiriyor. Fakat benim bahsetmek istediğim bu ürünler olmayacak. Bunun yerine doğal yöntemleri kullanarak saç dökülme sorununuzla mücadele etmenizi istiyorum. Hint yağı ile dökülen saçlara son verebileceğinizi biliyor muydunuz? Hint yağı hem saç dökülmesini önlemek için hem de yerine yeni saç çıkması için kullanılan doğal bir yöntemdir.

Hint yağının saç üzerindeki etkisinden bahsetmeden önce saç dökülmesinin birçok sebebinin olabileceğini hatırlatmak isterim. Hormonal bozukluklar ve vitamin eksiklikleri gibi sorunlar varsa bunların uzman bir doktor tarafından tedavi edilmesi gerekir. Aksi taktirde evde yapacağınız hiçbir bakım maskesinden sonuç alamazsınız. Hint yağı, antioksidanlar açısından oldukça zengin olduğu için ve insan cildi tarafından emilimi en kolay olan yağlardan biri olduğu için saç derisine uygulandığı zaman saçı ve saç köklerini besler. Özellikle bu bakım uygulamasını masaj ile yaptığınız zaman hızlanan kan akışı ile birlikte saçlarınızın uzaması çok daha kolay olur. Saçtaki kepeği gidermek konusunda da oldukça başarılı olan Hint yağı, saçtan kepeği uzaklaştırıyor ve saç dökülmesine neden olan aynı zamanda gözenekleri tıkayan kiri ortadan kaldırmayı başarıyor.

Hint Yağı ile Saç Dökülmesine Karşı Bakım Nasıl Yapılır?

Hint yağını saça uygulamadan önce, yağı biraz ısıtmanızda fayda var. Daha sonra ise ısıttığınız yağı parmak uçlarınız ile yumuşak hareketlerle saç diplerinize masaj yapar gibi dairesel uygulamalısınız. Hint yağı yoğun bir yağ olduğu için eğer saçlarınızı uzun uzun yıkayıp durulamak için yeteri kadar vaktiniz yoksa saç kökleriniz dışında kalan yerlere çok fazla bulaştırmamaya dikkat etmeye çalışın. Saç derinize Hint yağını iyice dağıttığınızdan emin olduktan sonra ise kafanıza bir bone takın. Ardından 15-20 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Eğer bu kadar vaktiniz yoksa, bu uygulamayı gün içerisinde yapmayın. Onun yerine gece yatmadan yapın ve sabah kalktığınızda saçlarınızı yıkayın. Hint yağı bakımını uyguladıktan sonra ılık su ve şampuan kullanarak saçlarınızı temizlemeniz yeterli olacaktır. Haftada 1 kez düzenli olarak yapacağınız bu bakım rutininin ortalama 2 ay sonrasında olumlu sonuçlarını görmeye başlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Saç Renginizi Doğal Yöntemlerle Açmanız Mümkün başlıklı makalemizde doğal saç bakımı, saç açıcı ve saç rengini açmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
89 Paylaşım, 93 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir