Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Hostesler Ellerini Neden Arkada Tutar?

Hostesler Ellerini Neden Arkada Tutar?

Bugüne kadar kaç kere uçakla seyahat ettiniz? Uçağa bindiğiniz zaman hosteslerin sizi elleri arkada karşıladığını hiç fark etmiş miydiniz? Peki, bu hareketin asıl nedenini hiç merak ettiniz mi?

Az çok etrafı gözlemleyen ve uçak seyahatleri ile ilgili tecrübeli olan bir kimse bu olayı mutlaka fark etmiştir. Bu konuyu bilmeyen pek çok insan hosteslerin bunu bilmeyerek yaptığını ya da yolculara karşı kibar bir hareket olduğunu düşünür. Fakat bu fikir son derece yanlış!

Hosteslerin bu hareketi yapmalarının aslında çok basit bir nedeni var. Uçakların kalkışı sırasında hostesler gelen yolcuları karşılarken bir yandan da eksik yolcunun olup olmadığını kontrol etmektedir. Bunun için de bir sayaç kullanırlar. Hostesler yolcuları herhangi bir nezaketsizlik yapmamak için ellerini arkaya atarak sayaçları yolcuların görmeyeceği şekilde tutarak sayım yapar. Bu sayede yolcuları sayan hostesler eksik yolcunun olup olmadığını kolay bir şekilde belirler.

Bunu daha önce fark etmeyenler kişiler eminim ki bir dahaki uçak seyahatinde hosteslerin arkasında sayaç aramaya başlayacak. 🙂

Bir önceki yazımız olan Dünyada Bir İlk! başlıklı makalemizde Guinness Rekorlar kitabındaki başarılar, Guinness Rekorlar Kitabı'na giren olaylar ve Guinness nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz