huzurlu-bir-yasam-icin-9-aliskanlik

Huzurlu Bir Yaşam İçin 9 Alışkanlık


huzurlu-bir-yasam-icin-9-aliskanlik-02

Hayat rutin bir şekilde ilerlerken farkında mısınız bilmem ama ne çok stres, endişe, kaygı barındırıyor. Ve bizlerde bunların içerisinde devamlı dönüp duruyoruz. Yaşam tekrar tekrar geleceğimiz bir döngüden ibaret olmadığından tek şansımız var ve bunu da en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Yaşamınızda bu döngüyü değiştirip kendi içsel dünyanızı değiştirmenizi sağlayacak Huzurlu Bir Yaşam İçin 9 Alışkanlık edinerek başlayalım o zaman.

# Her kişinin kendi düşüncesi ve karakteri vardır. Sizi olumsuz yönde değiştirmeye çalışan, mutsuz olmanızı sağlayan insanları ve düşünceleri kendinizden uzaklaştırın. Etrafınızdaki insanlar mutlu olacak diye kimseyi memnun etmeye çalışmayın. Siz mutlu olduğunuzda sizi sevenler sizinle zaten mutlu olacaktır.

# Yaşamınızı nasıl bir şekilde sürdürmek istiyorsunuz aynanın karşısına geçin ve bu soruyu sorun. Daha sonraki aşamada hedeflerinizle ilgili soruyu sorun kendinize. Ne olursa olsun sizin seçtiğiniz ya da karar verdiğiniz yol önemlidir.

# Hayata olumlu bakmanın ve olumlu düşünmenin gücünü keşfedin. Kelimelerin büyüsü sizi gerçekten şaşırtacak. Eğer kendinizde eksik hissettiğiniz bir yön ya da duygu varsa kendi kendinize: “Ben bunu başarıyorum”, “Ben yaptığım işte başarılıyım”, “Ben kendimle barışığım” gibi kelimelerle kendinizi yeniden keşfettiğinizi fark ederek içsel bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacaktır.

# Kendinizi daha enerji dolu hissetmenizi sağlayacak ne varsa yapın. Harika bir aşk romanını alıp sahile karşı romanın keyfini çıkartabilirsiniz ya da hoşunuza giden bir dansı öğrenmek için kursa yazılabilirsiniz. Canınız ne yapmak istiyorsa, kalbinizin sesini dinleyin.

# Önceliklerinizi belirlerken ilk sırada siz olmalısınız. Kendinize öncelik tanımanız ve değer vermeniz sevdiklerinize de aynı hassasiyetle yaklaşmanızı zaten sağlayacaktır. Kendinize ayırdığınız zaman çok ama çok önemlidir.

huzurlu-bir-yasam-icin-9-aliskanlik-03

# Evinizde fazla gördüğünüz, kullanmadığınız, canınızı sıkan, enerjinizi düşüren ne varsa hepsini ya ihtiyacı olan birine verin ya da satın. Yaşam alanınızdaki eşyalar sadeleştikçe kendinizin de rahatladığını fark edeceksiniz.

# Evinizde, iş yerinizde her şeyi organize bir şekilde dizayn ederek düzenleyin. Günlük ihtiyaçlarınızı her an ulaşabileceğiniz şekilde düzenleyerek acil lazım olan bir şeyi rahatlıkla bulabilmenin keyfi anlatılamaz.

# Banyo yaptığınız her an olmasa bile en azından haftada bir kez duş keyfinizi harika bir meditasyona dönüştürün. Küveti doldurun ve hoşunuza giden hafif aromalardan kullanın ve hafif bir müzik ve mumlarla dingin bir şekilde duştan çıkmamak imkansız olur.

# Daha önce denemediğiniz ama hoşunuza gidecek yeni bir etkinliği kendinize hobi edinin. Yeni uğraşlar keşfederek ufkunuzu, yaratıcılığınızı canlandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Fobi Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde psikoloji, sağlık ve sosyal fobi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

94
92 Paylaşım, 94 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir