ii-uluslararasi-kadin-ve-adalet-zirvesi

II. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi


Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 25-26 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan bu etkinliğe yerli ve yabancı çok sayıda bakan katılacak.

Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü kapsamında WOW Convention Center’da düzenlenecek olan zirvede, kadın sorunlarını hem ulusal hem de uluslararası boyutlarda ele alarak kamuoyunun dikkatine sunulması ve bu duruma karşı duyarlılık geliştirmeyi amaçlanmaktadır. II. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi kapsamında farklı ülkelerden katılan hükümet yetkililerinin, araştırmacı ve akademisyenlerin, basın mensuplarının, aktivistlerin ve öğrencilerin bir araya gelmesi sağlanarak kadın sorunları ile ilgili çok yönlü bir tartışma ve müzakere ortamının oluşturulması hedefleniyor. II. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde iki önemli konu masaya yatırılacak. Bunlar; “Barış Süreçlerinde Kadın” ile “Suriyeli Mülteci Kadınlar ve Sorunları” olarak belirlendi. Seçilen bu iki ana konuya ağırlık verilerek, kadınların barış sürecindeki rolüne ve Suriyeli mülteci kadınların yaşadığı birbirinden sıkıntılı durumların farklı boyutlarda ele alınması sağlanacak. Katılımcı her ülkenin kadına yönelik politikalarının mercek altına alınacağı bu zirveye yoğun bir ilgi ile katılım bekleniyor. Bunların yanı sıra kültürel kodlar ve erkeklik, kadına karşı şiddet, kadın ve barış, Suriyeli kadın mülteciler gibi temalarda mercek altına alınacaktır.

Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nin Etkinlikteki Hedefi Neler?

Öncelikli olarak mülteci kadınlar konusunda somut adımların atılması için çözüm önerileri geliştirilmesi hedefleniyor. Ayrıca uluslararası seviyede kadın çalışmaları alanında bilimsel tartışmaların ve araştırmaların geliştirilmesine olanak sağlamak için farklı önerilerin sunulması bekleniyor. Bu zirvede kadın hakları ve demokrasinin geliştirilmesine destek olarak cinsiyete dayalı olan şiddetin ve mağduriyetin bir arada tartışılabileceği bir zemin oluşturulması hedefleniyor.

Bu kadar önemli bir konunun masaya yatırıldığı ve her kıtadan katılımın olacağı II. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi, kadınlar için yeni bir umut doğurabilecek mi? Ele alınan konulara sunulan çözüm önerileri yeterli gelecek mi ya da ne zaman faaliyete girecek? Soruların cevabını bulabilmek için 25-26 Kasım 2016 tarihini bekleyeceğiz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
99 paylasim, 95 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı