illuminati-ve-ardindakiler

İlluminati ve Ardındakiler


Kimi zaman videolarda ya da şarkılarda, kimi zamanda kıyafetlerde karşımıza çıkan İlluminati teriminin tarihini merak edenler burada mı? İlluminati ilk ne zaman ortaya çıktı ve ortaya çıkışındaki amaç neydi gibi konuları sizler için araştırdık. 🙂

Son yıllarda dünyayı kasıp kavuran akım İlluminati, birçok kişi tarafından dünyanın yönetici akımı olarak tanımlanmaktadır. Neden mi? Çünkü birçok insan tarafından İlluminati akımının dünyanın önde gelen isimlerine yani dünyayı yöneten kişilere hizmet ettiği biliniyor.

İlluminati Akımını İlk Olarak Kim Başlattı?

Dünyayı yöneten kişilere hizmet etmek üzere şekillenen İlluminati topluluğu ilk olarak 1776 senesinde Adam Weishaupth adındaki hukuk profesörü ve Baron von Knigge‘nin beraber kurduğu gizli bir örgüt olarak oluşmuştur. İlluminati kavramının kelime anlamı ‘Aydınlanmış İnsanlar’ olarak tanımlanmaktadır.

İlluminati Akımının Amacı Nedir?

Rönesans döneminde kurulan bu gizli topluluğun asıl amacı ise İlluminati’nin kelime anlamı ile eşdeğer olarak insanların fikir yapılarında ki baskıları kaldırmaktır. Aynı zamanda insanları fikirleriyle barışık özgürce yaşamasını sağlamaktır. Ayrıca zihnimizde var olan din kavramını yok etmek ve Newton gibi pozitif bilimi geliştirmeyi de amaçlamaktadır. Ancak tüm bu amaçlara rağmen dünyada insanlar tarafından en fazla tepki alan topluluktur.

Gizliliğe son derece önem veren İlluminati topluluğu, toplulukta bulunan kayıtlı üyelerin verilerini hiç kimseyle paylaşmaz. Tüm kişisel bilgiler son derece gizli arşivlerde saklanmaktadır. Bu topluluk altında bulunan üyelerin her birinin birer kod adı da vardır. İlluminati topluluğundaki kişiler bu kodları kullanılarak iletişime geçip birbirinden haberdar ediliyor. Mesela bilinen bir kod adını sizinle paylaşalım; İlluminati akımının oluşmasını sağlayan kurucu Adam Weishaupt‘un kod adı bu toplulukta ‘Spartacus’ idi.

İlluminati topluluğu ilk zamanlar 12 kişilik kadrosu ile işlerine başladı. Daha sonra ise çok kısa bir süre içerisinde 80 üyeye ulaşarak oldukça etkili bir akım haline gelmiştir. 1874 senesinde İlluminati akımına üye olmak ve faaliyetlerine katılmak, topluluğun gizli ve siyasi amaçları olduğu gerekçesi ile yasaklanmıştı. Bir dönem ise duraklama ve gerileme dönemine giren İlluminati akımı ünlü Alman düşünür Hegel’in bu akıma katılması ile birlikte yeniden hareketlilik kazanmıştır. Deyim yerindeyse küllerinden yeniden doğmayı başarmıştır.

Kurucu olarak gördükleri düşünür Hegel’in tezler ve antitezler adındaki kuramı ile birlikte yeni bir dünya düzeni olması gerektiği düşüncesini benimseyen bir topluluk haline gelmiştir. İlluminati, Hegel’in katılımından bir süre sonra ise dinsel düşüncelerin ana vatanı olan İtalya’ya ulaşmayı başarmıştır. Buradaki dinsel ve dogmatik düşünceleri ciddi boyutlarda etkilemiştir. Bu durum Katolik Kilisesinde karışıklıklara neden olmuştur. Aynı zamanda siyasi bir savaşın fitilini de ateşlemiştir.

Her geçen gün biraz daha gelişmeye başlayan ve gitgide büyüyen İlluminati akımı çok aktif rol almaya başlamıştır. Dünya üzerinde hem ekonomik ve siyasal hem de askeri krizlere yol açmıştır. Halk arasında ise gelmiş geçmiş bütün ABD başkanlarının İlluminati topluluğuna hizmet ettiği ve alınan her kararın burada onaylandığı ileri sürülmüştür.

İlluminati Akımının Neden Olduğu İhtilal ve Savaşlar

Bu topluluk birçok savaşa ve krize yol açan güçlü bir topluluktur. Myron Fagan’a göre, Waterloo Savaşı ve Fransız İhtilali gibi pek çok savaş ile ihtilal arkasında İlluminati topluluğu bulunuyordu. Eğer yapılan bazı tahminlerin doğruluk payı varsa, dünyaca ünlü film sektörü olarak tanınan Holywood’un da İlluminati topluluğuna hizmet eden ve onlara ait olan bir kuruluştur. Günümüzde İlluminati topluluğunun başında 10 tane yönetici bulunmaktadır. İlluminati topluluğu 300′e yakın üyesiyle faal bir şekilde iş yapmaktadır. Bu üye ve yöneticiler arasında dünyaca ünlü sanatçılar, şarkıcılar, futbolcular ve iş adamları da bulunmaktadır.

Peki, İlluminati örgütü neden bu kadar güçlü? Faal durumdakiler nasıl yönetiliyor? Öncelikle her yıl bir kere toplanan İlluminati topluluğunun iki amacının olduğunu ve toplantılarda konuşulan bu iki duruma sıkça eğildiklerini belirtmekte fayda var. Bu iki konu neler mi? ‘Yeni Bir Dünya Yapısı’ ve ‘Tüm İnsanlık İçin Tek Din’ düşünceleri.

İlluminati Bu Fikirleri Nasıl Gerçekleştirecek?

İlluminati örgütü hem ilkelerini hem de düşünce yapılarını yaymak adına elinde bulundurduğu kriz, savaş ve ihtilal gibi tehdit edici faaliyetleriyle ülkeler arasında çıkar kavgalarına yol açmaktadır. İlluminati her geçen gün devletleri sindiriyor ve daha da fazla etki altına almaktadır. Peki, bunu yapmalarındaki amaç ne? İlluminati örgütünün esas ilkesi kaos ortamından beslenerek oluşturulan bir düzen anlayışıdır. Şuan dünyada süren hükmü değiştirerek tek bir devlet ve tek bir din sloganı ile neyi istediklerini açık bir şekilde belli ediyorlar. Bu topluluk ile ilgili yapılan araştırmalar derinleştikçe birbirinden farklı sonuçlar ile karşılanıyor. İlluminati topluluğunun seçkin üyeleri bir arada konuşarak yuvarlak masa kavramını geliştirmiştir. Bu evrede plan ve analizlerin konuşulduğu derin bir konsey yapılmaktadır.

İlluminati İşlerini Nasıl Yürütüyor?

Bu sorunun cevabı olarak aslında birçok farklı şey söyleyebiliriz. Fakat biz en çok tatmin edecek olan cevabı size sunmak istiyorum. Savaşta yer alan taraflar arasında savaşan güçlerin temsilcileriyle birlikte yuvarlak masa etrafında buluşarak savaşın gidişatı ve olası sonuçları üzerine tartışılmaktadır. Bu tartışmalar hem katılımcılar için hem de illuminati topluluğuna fayda sağlayacak yöndedir. I. Dünya Savaşı ve başka savaşlar sonucunda dünya geneline hakim olan kaos ortamından faydalanılarak tek bir devlet ve tek bir din terimlerinin propagandası yapılıp, büyümekte olan ve savaşın taraf devletlerini de etkisi altına almayı başarıyor.

Paylaşmakta faydalı olacağını düşündüğüm bilgi:

İlluminati yönetici grubu olan son derece gizemli 10 tane yöneticisi ile birlikte dünya üzerindeki 102 başarısız ve güçsüz devletin gayri resmi gelirlerinden fazlasına sahiptirler. Günümüzde ise İlluminati topluluğun asıl amacı dünya üzerindeki önemli enerji kaynaklarına sahip olma düşüncesidir.

Bir önceki yazımız olan Efsanevi İşkence Aletleri başlıklı makalemizde kültür ve sanat ve tarih hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

83
78 paylasim, 83 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı