İndirim Sezonunda En Verimli Şekilde Alışveriş Nasıl Yapılır?


Alışveriş yapmak bir kadının kardiyosudur. Spor salonuna git deseniz 15 dakika yürüdükten sonra çıkar gideriz, fakat söz konusu alışveriş olduğu zaman asla sınır ve engel tanımıyoruz. En sevdiğimiz sezon ne kış ne yaz, sadece indirim! İndirim sezonunda alışveriş yapmak bazen savaşa dönüşebilir. Bedeni kalmamış kıyafetler, teki kaybolmuş ayakkabılar, taşı düşmüş aksesuarlar ve tabii ki 1 alana 1 bedava kozmetik ürünleri… 🙂 Her kadının indirim sezonunda alışveriş yapma taktiği farklıdır. Kimi 1-2 hafta fiyatların düşmesini bekler, kimi de ilk haftadan her şeyi silip süpürür. Bu iki gruptan hangisindesiniz bilmiyoruz, ama indirim sezonunda en verimli şekilde alışveriş nasıl yapılır, gelin birlikte keşfedelim. 😉

SAAT VE GÜN ÇOK ÖNEMLİ

İndirimin son haftalarında fiyatların çok daha uygun olduğu bir gerçek. Fakat bu bilgiye yalnızca siz sahip değilsiniz. Maalesef sizin gibi çoğu kişi indirimin son zamanlarında en uygun fiyatlı parçaları yakalamak için fırsat kolluyor. Bu durumda mağazaların kalabalık olmadığı saatler alışveriş yapmanız iyi bir zamanlama olabilir. Pazartesi iş çıkışı saat 20.00 ile 21.00 arasında genellikle mağazalar boş oluyor. Çünkü Pazartesi sendromu yaşayanlar iş çıkışı koşarak eve gider ve mağazalar her zamankinden çok daha düzenli olur. Yani aradığınızı çok daha kolay bulabilir, mağaza kalabalık olmadığı için kasada saatlerce sıra beklememiş olursunuz.

 ZAMANSIZ PARÇALAR ARAYIN

İndirimin son haftasında alışverişe çıkmanın tek dezavantajı ürün çeşitliliğinin azalmasıdır. Fakat bu durumun güzel tarafı zamansız, klasik parçaların her zaman raflarda bulunmasıdır. Eğer var olan kıyafetlerinizin artık giyinemeyecek durumda olduğunu düşünüyorsanız, sadece bu yılın modası olan parçaları almak yerine her zaman moda olan kıyafetleri almanız çok daha mantıklı olacaktır.

DİĞER SEZONA YATIRIM

Yaz indiriminde kışa, kış indiriminde ise yaz için alışveriş yapmaktan neredeyse hiçbir kadın hoşlanmaz. Fakat şöyle bir gerçek var ki, özellikle kış ürünlerinin fiyatları daha yüksek olduğu için eğer o ürünler indirimdeyse mutlaka göz atmalısınız.

KABİN SIRASI VE KIYAFETLERİ DENEME

İndirim sezonunun kabus anlarından biri kabin sırası ve daracık kabinin içinde onlarca kıyafeti hızlıca deneyip çıkarmaktır. Mağazaya girdiğinizde kabinlerin sırasına bakın ve her yeni reyona geçerken sırayı kontrol edin. Eğer sadece 1-2 kişi kaldıysa komple mağazayı gezmeden ilk denemenize girin derim. Denemeniz bittikten sonra satın alacağınız ürünleri seçip dilerseniz alışverişinize devam edin dilerseniz de kasaya gidin.

İşte tüyolarımız bunlar, hadi indirim alışverişine! 🙂

Bir önceki yazımız olan Erkek Modasında Hırkanın Yeri başlıklı makalemizde erkek modası, moda ve stil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

122
120 paylasim, 122 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı