Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

İnek Kanı İle Beslenen İlginç Kabile

İnek Kanı İle Beslenen İlginç Kabile

21. yüzyılda hala teknoloji ile tanışmamış insan kitlesine rastlamak çok zor! 6 ay inek kanı ile beslenen bir kabileye rastlamak ise imkansız denecek kadar zor olmalı, öyle değil mi? Bodi Kabilesi’nin geçmişten günümüze gelen geleneği ise görenleri tam anlamı ile şaşkına uğratıyor.

Bodi Kabilesi dünyanın en ilginç ilkel kabilelerinden biridir. Neden mi?

Bu kabileyi diğer ilkel kabilelerden ayıran en önemli özelliği 6 ay boyunca inek kanı ile besleniyor olmaları. Peki, Bodi Kabilesi’nin tercihi neden inek kanı? İşte, Bodi Kabilesi’nin ilginç kültürü ve merak edilenleri hakkında her şey burada!

Etiyopya’nın Omo Vadisi’nde yaşamlarını sürdüren ve yarı göçebe bir hayatı benimseyen Bodi Kabilesi, Engai adı verilen bir Tanrı’ya inanan bir kitledir. Bu kabilenin hukuk kurallarını ise yaşlılar belirliyor.

Aralarında tartışma çıktığı zaman kavga etmek yerine birbirlerine büyükbaş hayvan hediye etmeyi tercih eden bir kabiledir. Bu şekilde sorunlarını çözmeleri sizce de çok hoş değil mi? 🙂 Göçebe yaşamlarını ise hayvanlardan alan bu ilkel kabile, hayvanlar mevsim geçişlerinde bölge değiştirerek göç ettikleri zaman Bodi Kabilesi de hayvanları takip ediyorlar. Bu sayede onların kanlarından beslenerek yaşamlarını devam ettiriyorlar.

Bodi Kabilesi küçük çalılar, ağaç dalları ve sığır dışkıları ile yaptıkları evlerde yaşıyorlar. Evlerindeki bir göz odada anne, baba ve çocuk olarak kalırken evin hemen girişinde ise inekler ve diğer sığır hayvanları kalıyor.

Bu kadar yokluğun ortasında kederlenmek yerine, her zaman mutlu olmayı tercih ediyorlar.

Bir önceki yazımız olan Aşçılık Okuyanların Yakından Bildiği Durumlar başlıklı makalemizde aşçılık okulu, aşçılık okulu başvuru ve aşçılık okulu puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz