Instagram-Canlı-Video-Özelliğiyle-Windows-10-ve-Mobilde

Instagram, Canlı Video Özelliğiyle Windows 10 ve Mobilde!


Sosyal medyadaki gelişmeler gün geçtikçe bizleri mutlu etmeye devam ediyor.

Instagram, yepyeni güncellemeleriyle SnapChat ile arasındaki savaşın boyutunu arttırırken bir yenilik daha katarak tekrardan rakibine çalım attı. Instagram, Live stories uygulamasını Kasım ayında piyasaya sürdükten sonra Facebook kullanıcılarının canlı videoları Instagram aracılığıyla takipçilerine paylaşmalarına izin verdi. Bu sayede Facebook üzerinden canlı bir şekilde akış sağlanabilecek.

Instagram uygulamasındaki canlı hikayeler, SnapChat sistemine fazlasıyla benziyor. SnapChat uygulamasında paylaşılan videolar alıcılar tarafından görüldüğü gibi hemen ortadan kayboluyor ve yeniden oynatma gerçekleştirilemediği için kullanıcılar SnapChat uygulamasını bırakıp Instagram uygulamasının öyküleri üzerine yoğunlaşmaya başladı. Instagram uygulamasının Windows 10 ve Windows 10 mobile desteklemesiyle birlikte dünya üzerinde kullanıcı sayısını çok fazla ve hızlı bir şekilde arttırarak yaklaşık olarak 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı başardı. Instagram uygulamasındaki bu yepyeni özellikler yalnızca birkaç alanda gerçekleşmeyerek, aynı zamanda biraz ün sahibi olan kullanıcıların popülerliğini artırabilecek bir bölüm olarak karşımıza çıkan keşfet sekmesinde yer alıyor.

Hayranların keşfet sekmesinden ön izleme yaparak paylaşımlara ulaşabilirliği sağlanacak ve bu şekilde hayran kitlelerinde oldukça hızlı bir şekilde artışların görülmesi mümkün olacak. Bu güncellemeler ile birlikte Instagram ve SnapChat uygulamaları arasında yaşanan savaş her geçen gün kat ve kat büyümeye devam ediyor. Eee… Tabi ki bu durumdan en çok memnun kalan kişiler ise doğal olarak sosyal medya tutkunu olan kullanıcılar oluyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Güncelleme İle Gelen Yepyeni Bir Özellik başlıklı makalemizde eğlence, instagram ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

113
109 paylasim, 113 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı