Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2017

Irk, Dil, Din Değil; İnsan Zarar Verir!

Irk, Dil, Din Değil; İnsan Zarar Verir!

Son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları sonrasında vatandaşlarımızın yüzünde tedirginlik ifadesi hakim. Yaşlı, genç, çocuk herkes artık alışveriş merkezlerine gitmekten, kalabalık semtlerde dolaşmaktan ya da toplu taşıma araçlarını kullanmaktan çekiniyor.

Belki de bu durum olayların henüz taze olmasından kaynaklanıyor olabilir, fakat bu ülkenin vatandaşları olarak teröre asla boyun eğmemeli ve kötü niyetli hainlerin amacına ulaşmasına izin vermemeliyiz. Bu gibi terör olaylarının yapılmasındaki temel amaç ise toplumda yaşayan insanları kaosa sürüklemek, sosyal hayatı yok ederek halkın huzursuz olmasını sağlamak ve ekonomiyi baltalamaktır. Kendimizi ne kadar eve kapatırsak, ihtiyaçlarımızı ertelersek ve korkuya kapılırsak onlara amaçlarına ulaşmaları için yardım etmiş oluruz. Özellikle kalabalık yerlerde, alışveriş merkezlerinde, metro ve otobüs duraklarında etrafımız bulunan insanları devamlı inceleme içgüdüsü ile hareket etmeye başladık. Hava sıcak olduğu zamanlarda kalın giyinen insanları, sırt çantası ya da bavulla gezen insanları adeta mercek altına alıyoruz ve huzursuz hissediyoruz. Bu tedirginliğimiz haklı nedenlerden dolayı doğuyor olsa da teröre karşı her zaman başımızı dik tutmalı ve korkusuz bir şekilde günlük hayatımıza devam etmeliyiz. Belki de size göre biraz kadercilik yapıyor olabilirim, ancak kim dışarıdan bir göz olarak canlı bombayı fark edebilir ki? Sivillerin bu ayrımı yapması çok zor bir durumdur. Karşımızdaki insanları dili, ırkı, dini ya da kıyafetleriyle yargılamak ne kadar doğru bir davranış olabilir ki? Geçen günlerde izlediğim kısa film hatırlattı bu durum bana! Kısa film Amerika’da çekilmiş. Küçük kızıyla yolda yürüyen bir anne, önünde bavuluyla yürüyen Müslüman bir adamdan tedirgin oluyor ve kızıyla adımlarını hızlandırıp uzak durmaya çalışıyor. Tam o sırada arkadan polis aracı yaklaşıp hızla anne kızın yürüdüğü tarafa doğru koşuyorlar. Anne çocuğuna sarılıyor ve Müslüman adama bakıyor. Bu esnada ise Müslüman adamın önünde şık takım elbiseli bir adam elinde iş çantası ile yürürken polisleri görünce birdenbire koşmaya başlıyor ve polisler tarafından kıskıvrak yakalanıyor.

Bize zarar Müslüman, Musevi veya Hristiyan gibi dini inançlardan gelmez, zarar her daim insandan gelir, İNSANDAN!

Bir önceki yazımız olan Sahra Çölünde 37 Yıl Aradan Sonra İlk Kez Kar Yağdı başlıklı makalemizde sahra çölü, sahra çölüne yağan kar ve sahra çölü manzara hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ali dedi ki:

    Ne kadar anlamlı bir yazı. Teşekkürler.

Yorum Yaz