Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

İş Görüşmesine Giderken Yapabileceğiniz Makyaj Sırları

İş Görüşmesine Giderken Yapabileceğiniz Makyaj Sırları

İlk izlenim, karşı tarafta olumlu imaj bırakmak isteyen kişiler için çok önemlidir. Bunun bilincinde olan herkes öncelikle görünüşe önem verir. İş görüşmesine giden kadınlar için makyaj ve bakımlı görünme tavsiyelerini sizler için derledik. Zeka ile ön planda olmanın ve kusurları doğru malzemeler ile örtmenin önemini fark edeceksiniz.

GÖRÜNTÜNÜZ ZEKANIZIN ÖNÜNE GEÇMESİN

  • İş görüşmesi hazırlığı sırasında doğru makyaj seçimi çok önemli. Zekanızla ön planda olmanız gerektiğini asla unutmamalısınız.
  • İş görüşmelerinde daha doğal makyajları tercih etmelisiniz. Cildinizi sağlıklı gösteren ve cilt kusurlarınızı kapatan bir fondöten seçimi yapmalısınız. Aynı zamanda şeftali tonlarında bir allık uygulayarak aydınlatıcı, kontür ve bronzer uygulamalarından kaçınmanız gerekiyor.
  • Görüşme sırasında karşı tarafın daimi olarak gözlerine bakacağınız için gözlerinize hafif, krem rengi ve toprak tonlarında bir makyaj yapabilirsiniz. Aynı zamanda rimel sürebilirsiniz.
  • Dudaklarınıza şeftali, gül kurusu ve açık pembe tonlarında ruj kullanmanız çok daha etkili olacaktır.
  • İş görüşmesi stresli bir süreç olacağı için terleme ihtimalinizi asla unutmamalısınız! Suya dayanıklı ürünleri tercih etmeye çalışın.
  • Her ihtimale karşı görüşmelerden en az 15 dakika orada bulunarak makyajınızda oluşabilecek kusurları düzeltmelisiniz.

EN ÇOK DİKKAT ÇEKEN YERİNİZ ELLERİNİZ OLACAK

  • İş görüşmesinde ellerin odak noktası olduğunu unutmamanız gerekir. İş görüşmesine gittiğiniz zaman tırnaklarınızın ve ellerinizin bakımlı olması çok önemlidir. İlk tokalaşmadan konuşmanın sonuna kadar karşı tarafın ilgisini en çok elleriniz çekecektir. Bu nedenden dolayı özellikle tırnak yeme problemi yaşıyorsanız ya da tırnaklarınızda çeşitli kusurlar mevcut ise olan görüşmeye gitmeden önce manikür ve protez tırnak uygulamaları ile kusurlarınızı kapatmanızı öneririz.
  • İş görüşmesi için iddialı ve süslü tırnak uygulamalarından kaçınmalısınız.
  • İş görüşmesi için hazırlanırken doğal tırnak renkleri tercih etmelisiniz. Örneğin ten rengi toprak tonları, ince french ve parlaklık versin diye sürülen cilaları tercih etmeniz çok doğru bir karar olacaktır. Bu sayede tırnaklarınız ile karşı tarafın dikkatini dağıtmamış olacaksınız. Aynı zamanda karşı taraf üzerinde çok daha iyi bir etki bırakmış olacaksınız.

Geri kalan sizin zekanıza, özgüveninize ve şeytan tüyünüze kalmış. 😉

Bir önceki yazımız olan Kaş Alma Yöntemlerinin Artıları ve Eksileri başlıklı makalemizde lazer ile kaş nasıl alınır, lazer ile kaş almanın artıları ve lazer ile kaş almanın eksileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz